Bogusz ma oferty z Anglii i Francji. Odrzuci je, by zaistnieć w reprezentacji?!

Bogusz ma oferty z Anglii i Francji. Odrzuci je, by zaistnieć w reprezentacji?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Przegląd Sportowy

Jak poinformował „Przegląd Sportowy”, 17-letni Mateusz Bogusz może przebierać w zagranicznych ofertach.

Środkowy pomocnik Ruchu Chorzów jest jednym z najmłodszych piłkarzy grających na poziomie 1. Ligi. Pomimo tego za swoje występy w rundzie jesiennej zebrał dobre oceny i trafił do notesów zagranicznych klubów. 

17-latek jak dotąd rozegrał 20 spotkań, strzelił pięć goli i zanotował asystę. To wystarczyło, aby jego pozyskaniem zainteresowały się takie kluby jak Leeds United, Brighton & Hove Albion czy Stade Reims. Należy także pamiętać, że już pół roku temu Polak został zaproszony na testy do Napoli, lecz wówczas jego obecny pracodawca nie wyraził na to zgody.

Umowa Bogusza wygasa 30 czerwca 2019 roku. W związku z tym wyceniany jest on na około 200 tysięcy euro. Na ten moment pomocnik nie podjął jeszcze żadnej decyzji. 

Wychowanek Ruchu Chorzów otrzymał również propozycję przedłużenia dotychczasowego kontraktu i na ten moment ten krok wydaje się najbardziej prawdopodobny. A to za sprawą powołania od Jacka Magiery, trenera polskiej kadry U-20, które siedemnastoletni zawodnik otrzymał już w maju 2018 roku. Nasza reprezentacja w przyszłym roku będzie gospodarzem mistrzostw świata i Bogusz może liczyć, że otrzyma szansę gry na tym turnieju. Jeśli pozostanie w Polsce, o powołanie będzie z pewnością łatwiej.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy