Bogusz ma oferty z Anglii i Francji. Odrzuci je, by zaistnieć w reprezentacji?!

Bogusz ma oferty z Anglii i Francji. Odrzuci je, by zaistnieć w reprezentacji?! fot. Wikipedia
Karol Brandt
Źródło: Przegląd Sportowy

Jak poinformował „Przegląd Sportowy”, 17-letni Mateusz Bogusz może przebierać w zagranicznych ofertach.

Środkowy pomocnik Ruchu Chorzów jest jednym z najmłodszych piłkarzy grających na poziomie 1. Ligi. Pomimo tego za swoje występy w rundzie jesiennej zebrał dobre oceny i trafił do notesów zagranicznych klubów. 

17-latek jak dotąd rozegrał 20 spotkań, strzelił pięć goli i zanotował asystę. To wystarczyło, aby jego pozyskaniem zainteresowały się takie kluby jak Leeds United, Brighton & Hove Albion czy Stade Reims. Należy także pamiętać, że już pół roku temu Polak został zaproszony na testy do Napoli, lecz wówczas jego obecny pracodawca nie wyraził na to zgody.

Umowa Bogusza wygasa 30 czerwca 2019 roku. W związku z tym wyceniany jest on na około 200 tysięcy euro. Na ten moment pomocnik nie podjął jeszcze żadnej decyzji. 

Wychowanek Ruchu Chorzów otrzymał również propozycję przedłużenia dotychczasowego kontraktu i na ten moment ten krok wydaje się najbardziej prawdopodobny. A to za sprawą powołania od Jacka Magiery, trenera polskiej kadry U-20, które siedemnastoletni zawodnik otrzymał już w maju 2018 roku. Nasza reprezentacja w przyszłym roku będzie gospodarzem mistrzostw świata i Bogusz może liczyć, że otrzyma szansę gry na tym turnieju. Jeśli pozostanie w Polsce, o powołanie będzie z pewnością łatwiej.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy