Bohar odchodzi z Zagłębia Lubin

Bohar odchodzi z Zagłębia Lubin fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Super Express | Piotr Koźmiński

Damjan Bohar zostanie nowym zawodnikiem NK Osijek, o czym donosi Piotr Koźmiński.

Kilka tygodni temu nowym trenerem oraz dyrektorem sportowym NK Osijek został Nenad Bjelica. Na jeden z pierwszych transferowych celów Chorwat upatrzył sobie gwiazdora Ekstraklasy, Damjana Bohara.

Od jakiegoś czasu w kuluarach toczyła się saga transferowa z udziałem skrzydłowego. Zdaniem Piotra Koźmińskiego wszystko zmierza ku końcowi.

28-latek lada dzień przeniesie się do ligi chorwackiej, gdzie wzmocni wspomniane NK Osijek.

Do kwestii transferu odniósł się na łamach "Super Expressu" agent zawodnika, Matej Škegro.

- Plan jest taki, że Damjan zagra w niedzielę po raz ostatni w barwach Zagłębia. Po tym meczu opuści klub i uda się do nowego pracodawcy. Jest wdzięczny Zagłębiu, ponieważ to tu stał się lepszym piłkarzem. Chciałby podziękować również fanom tego klubu. Finalizacja umowy jest już bardzo blisko -  powiedział.

Według Koźmińskiego kwota transakcji ma wynieść 700 tysięcy euro. Sam piłkarz powinien natomiast podpisać kontrakt do 30 czerwca 2023 roku i na jego mocy zarabiać blisko 30 tysięcy euro za miesiąc gry.

Warto wspomnieć, że o zawodnika walczyły też Legia Warszawa i Lech Poznań.

28-latek trafił do Lubina z Mariboru latem 2018 roku. Od tamtej pory rozegrał na polskich boiskach 78 meczów, strzelając 27 bramek i notując 14 asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy