Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?!

Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Piotr Koźmiński (Super Express)

Damjan Bohar został rzekomo zaoferowany Legii Warszawa i Lechowi Poznań. Ten fakt nie oznacza jednak, że już wkrótce opuści szeregi Zagłębia Lubin, choć sam klub jest otwarty na jego sprzedaż po otrzymaniu odpowiedniej oferty.

Trzykrotny reprezentant Słowenii rozgrywa bardzo dobry sezon w szeregach „Miedziowych” i jest bez wątpienia jednym z liderów drużyny.

Z tego też powodu może się on cieszyć całkiem sporym zainteresowaniem ze strony różnych klubów. Ostatnio w mediach pojawiły się nawet doniesienia, że skrzydłowy został zaoferowany Legii Warszawa i Lechowi Poznań.

Tych informacji nie potwierdza obecny pracodawca piłkarza, ale jest jednocześnie świadomy rosnącej wartości 28-letniego zawodnika, dlatego nie zamyka się na jego sprzedaż przez startem kolejnych rozgrywek.

- Docierają do nas wieści, że jest oferowany Legii i Lechowi, czytamy o tym... Cieszymy się, że Zagłębie Lubin dało mu takie możliwości, iż zawodnik uzyskał tak świetną formę, że jest o nim głośno. Mamy nadzieję, że będzie ją prezentował dalej. Na przykład w Zagłębiu. Bo pamiętajmy o jednym: to Zagłębie, i nikt inny, zadecyduje o jego przyszłości, bo ma jeszcze kontrakt ważny przez rok. A my nie jesteśmy podatni na naciski, na wymuszanie transferu. Ani w tym przypadku, ani w innym. Jesteśmy na tyle zadowoleni z Bohara, że na pewno byłoby ciekawie, gdyby został do końca kontraktu. Ale oczywiście, jeśli na rynku pojawi się odpowiednia kwota za niego, to możemy przystąpić do rozmów. Tylko nie mam wcale pewności, czy kluby, o których mówi się, są zainteresowane i zapłacą tyle ile oczekujemy - powiedział prezes „Miedziowych” w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z „Super Expressu”.

- Jeśli na stole pojawi się w granicach miliona euro netto, to wtedy Damjan będzie mógł kontynuować karierę gdzie indziej. Choć w zasadzie powinienem powiedzieć „co najmniej” milion euro, bo przecież logiczne jest, że z każdym golem cena za gracza powinna rosnąć - dodał Artur Jankowski.

Bohar strzelił 16 goli oraz zanotował 5 asyst w dotychczas 37 rozegranych meczach w tym sezonie dla Zagłębia Lubin.

Najdroższym dotychczas piłkarzem, który zaliczył przeprowadzkę w ramach Ekstraklasy, jest Bartosz Slisz, który zimą zamienił właśnie „Miedziowych” na Legię Warszawa za półtora miliona euro.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Tuszyński w Wiśle Płock OFICJALNIE: Tuszyński w Wiśle Płock OFICJALNIE: Bogusz przedłużył umowę z Leeds United OFICJALNIE: Bogusz przedłużył umowę z Leeds United Marić dołącza do Gytkjæra. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Monzy Marić dołącza do Gytkjæra. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Monzy Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje! Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy