Bohater Wisły Kraków. Od jego dyspozycji w następnych meczach będzie wiele zależało

2023-08-27 14:45:07; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Bohater Wisły Kraków. Od jego dyspozycji w następnych meczach będzie wiele zależało Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Wisła Kraków rozprawiła się w szóstej kolejce I ligi z Arką Gdynia, wygrywając aż 5:1. Świetny występ zaliczył Ángel Rodado, który zdobył hat-tricka.

Wisła Kraków w świetny sposób przerwała serię trzech spotkań bez zwycięstwa. Po dwóch porażkach przyszedł czas na zwycięstwo i to w wielkim stylu.

Zawodnicy „Białej Gwiazdy” chyba przejęli się losem trenera Radosława Sobolewskiego, rozgrywając prawdopodobnie najlepszy mecz w sezonie. Już w piątej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą gola Ángela Rodado.

Hiszpan, w którym kibice upatrują wielkie nadzieje, trafił do siatki po raz drugi w 37. minucie. Dzięki niemu gospodarze wyszli ponownie na prowadzenie. Wcześniej Arka wyrównała, kończąc na tym swoje strzelanie tego dnia.

Dominację Wisły w drugiej połowie potwierdził inny piłkarz z Półwyspu Iberyjskiego, krytykowany dotąd Goku.

Dziesięć minut później Rodado zapisał na konto hat-tricka.

Dzieło zniszczenia zwieńczył Dawida Olejarka, który trafił do bramki Martina Chudego już poza regulaminowym czasem gry.

Jeśli wierzyć słowom prezesa Jarosława Królewskiego, to rezultat ten nie będzie miał żadnego wpływu na poniedziałkowe spotkanie rady nadzorczej klubu. To na nim ma zapaść decyzja w kwestii Radosława Sobolewskiego.

Ángel Rodado przed piątką kolejką zanotował po asyście i golu.