BONIEK o przygotowaniach reprezentacji. „Z nimi najprawdopodobniej zagramy w marcu”

BONIEK o przygotowaniach reprezentacji. „Z nimi najprawdopodobniej zagramy w marcu” fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PAP

Zbigniew Boniek potwierdził w rozmowie z PAP, że reprezentacja Polski zamieszka podczas mundialu w Soczi oraz zdradził prawdopodobnych marcowych sparingpartnerów kadry.

Podopieczni Adama Nawałki swoją przygodę na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata rozpoczną od rywalizacji w grupie H, w której zmierzą się z Senegalem, Kolumbią oraz Japonią.

Przed losowaniem istniało duże prawdopodobieństwo, że „Biało-Czerwoni” w pierwszej fazie turnieju zmierzą się z jedną z reprezentacji europejskich. Z tego też powodu Polski Związek Piłki Nożnej już wcześniej porozumiał się z Austrią w kwestii rozegrania meczu towarzyskiego.

Na początku grudnia ta koncepcja uległa jednak zmianie i krajowa centrala piłkarska musiała skupić się na poszukiwaniu sparingpartnerów zbliżonych stylem do naszych przeciwników w fazie grupowej mundialu.

Zbigniew Boniek w rozmowie z PAP poinformował, że w marcu zagramy z drużyną z Afryki oraz Azji. Z kolei w czerwcu podejmiemy Litwę i zapewne jedną z ekip z Ameryki Południowej (Peru lub Chile) lub inny zespół przypominający sposobem gry reprezentację Kolumbii.

- W marcu zmierzymy się prawdopodobnie z Nigerią i Koreą Południową. Te zespoły w jakiś sposób odzwierciedlają mentalność i poziom drużyn, z którymi zagramy w grupie na mundialu. Oczywiście Nigeria to nie Senegal, ale gdzieś ta mentalność, sposób poruszania się na boisku, siła fizyczna są podobne. Jeżeli chodzi o czerwiec, bardziej koncentrujemy się na treningach, choć oczywiście, w celu zachowania rytmu, planujemy zagrać dwa mecze. Jeden odbędzie się 8 czerwca, jeszcze nie wiadomo z kim. Natomiast 12 czerwca o godz. 18 na PGE Narodowym w Warszawie zmierzymy się z Litwą. Po meczu wrócimy do hotelu i następnego dnia rano wylecimy do Rosji - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Jeżeli chodzi o marzec, to zagramy we Wrocławiu i chcemy również na Stadionie Śląskim w Chorzowie. To jest pewne na 99 procent. Natomiast jeżeli chodzi o czerwiec, z Litwą - jak wspomniałem - spotkamy się z Warszawie, a ten wcześniejszy mecz odbędzie się prawdopodobnie w Poznaniu - dodał.

Zbigniew Boniek zdradził także, że „Biało-Czerwoni” w trakcie turnieju będą mieszkać w Soczi.

- Uważamy, że tam zastaniemy bardzo dobre warunki. Poza tym trzeba podkreślić, że w Rosji nie ma za dużo ośrodków spełniających nasze oczekiwania. Kiedy wpisaliśmy w komputerze, że chcemy mieć z naszej bazy na stadion nie więcej niż 20 minut drogi, podobnie z bazy na lotnisko, to nagle okazało się, że z 70 ośrodków w Rosji 60 zostało automatycznie zostało skreślonych z systemu. Znaleźliśmy lokalizację, która jest bardzo dobra. Na pewno nasi piłkarze nie będą mogli narzekać na to, w jakich warunkach zamieszkają i jak to wszystko wygląda. Klimat dobry, ciepły, czyli dobry do regeneracji. Hotel znakomity, blisko morza. Do boiska treningowego mamy 15 minut autokarem. To około siedmiu kilometrów, ja mogę sobie pojechać rowerem. Na pewno nie ma powodów do narzekań - zakończył prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Podopieczni Adama Nawałki swój udział w mistrzostwach rozpoczną 19 czerwca od starcia z Senegalem na Otkrytije Ariena w Moskwie. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 17.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy