Boniek zdradził przyczynę wizyty Lewandowskiego na gali „France Football”

Boniek zdradził przyczynę wizyty Lewandowskiego na gali „France Football” fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport.pl

Zbigniew Boniek przyznał, że Robert Lewandowski pojawi się osobiście na gali „France Football”, ponieważ znajdzie się w najlepszej jedenastce mijającego roku.

Marek Szkolnikowski, pełniący funkcję szefa TVP Sport, poinformował w minionym tygodniu za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że kapitan reprezentacji Polski weźmie udział w gali „France Football”, na której zostanie wręczona Złota Piłka dla najlepszego piłkarza w 2019 roku.

Ta informacja od razu wywołała falę spekulacji na temat miejsca zajętego przez 31-letniego zawodnika w tym prestiżowym plebiscycie. Wiele jednak wskazuje na to, że Robert Lewandowski nie znajdzie się choćby w czołowej dziesiątce, ale może za to liczyć na inne wyróżnienie, ponieważ miał zostać doceniony przez swoich boiskowych przyjaciół oraz konkurentów, którzy w głosowaniu organizowanym przez FIFPro (Międzynarodowa Federacja Piłkarzy Zawodowych zrzeszająca około 60 tysięcy piłkarzy z 63 krajów) umieścili go w najlepszej jedenastce mijającego roku.

Te doniesienia potwierdził Zbigniew Boniek, który z kuluarowych rozmów zdradził również, że najprawdopodobniej po swoją szóstą Złotą Piłkę sięgnie Leo Messi.

- Kto wygra? Z tego co słyszałem to pan piłkarz Leo Messi. To, że jest genialny, znakomity i lepszy od innych zawodników, to wszyscy wiemy, ale moim zdaniem powinien to potwierdzić trofeami. W tym roku dla odmiany powinien zostać wyróżniony Robert, bo bardziej zasłużył na tę nagrodę. Jest w świetnej formie. Nie wiem czy jest drugi, czy trzeci. Takich informacji nie posiadam. Myślę jednak, że chyba na pewno będzie w jedenastce roku - powiedział cytowany przez Sport.pl prezes PZPN-u, który w dalszych słowach utwierdził wszystkich w tym przekonaniu.

- Takie wyróżnienie wzmocni Roberta i cieszę się, że mamy takiego piłkarza, który reprezentuje po latach polską piłkę na tak wielkim forum - dodał Boniek.

Ceremonia wręczenia Złotej Piłki oraz ogłoszenie najlepszej jedenastki roku odbędzie się 2 grudnia. Transmisję z tego wydarzenia będzie można zobaczyć na TVP Sport od godziny 20:30.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy