Boniek zdradził przyczynę wizyty Lewandowskiego na gali „France Football”

Boniek zdradził przyczynę wizyty Lewandowskiego na gali „France Football” fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport.pl

Zbigniew Boniek przyznał, że Robert Lewandowski pojawi się osobiście na gali „France Football”, ponieważ znajdzie się w najlepszej jedenastce mijającego roku.

Marek Szkolnikowski, pełniący funkcję szefa TVP Sport, poinformował w minionym tygodniu za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że kapitan reprezentacji Polski weźmie udział w gali „France Football”, na której zostanie wręczona Złota Piłka dla najlepszego piłkarza w 2019 roku.

Ta informacja od razu wywołała falę spekulacji na temat miejsca zajętego przez 31-letniego zawodnika w tym prestiżowym plebiscycie. Wiele jednak wskazuje na to, że Robert Lewandowski nie znajdzie się choćby w czołowej dziesiątce, ale może za to liczyć na inne wyróżnienie, ponieważ miał zostać doceniony przez swoich boiskowych przyjaciół oraz konkurentów, którzy w głosowaniu organizowanym przez FIFPro (Międzynarodowa Federacja Piłkarzy Zawodowych zrzeszająca około 60 tysięcy piłkarzy z 63 krajów) umieścili go w najlepszej jedenastce mijającego roku.

Te doniesienia potwierdził Zbigniew Boniek, który z kuluarowych rozmów zdradził również, że najprawdopodobniej po swoją szóstą Złotą Piłkę sięgnie Leo Messi.

- Kto wygra? Z tego co słyszałem to pan piłkarz Leo Messi. To, że jest genialny, znakomity i lepszy od innych zawodników, to wszyscy wiemy, ale moim zdaniem powinien to potwierdzić trofeami. W tym roku dla odmiany powinien zostać wyróżniony Robert, bo bardziej zasłużył na tę nagrodę. Jest w świetnej formie. Nie wiem czy jest drugi, czy trzeci. Takich informacji nie posiadam. Myślę jednak, że chyba na pewno będzie w jedenastce roku - powiedział cytowany przez Sport.pl prezes PZPN-u, który w dalszych słowach utwierdził wszystkich w tym przekonaniu.

- Takie wyróżnienie wzmocni Roberta i cieszę się, że mamy takiego piłkarza, który reprezentuje po latach polską piłkę na tak wielkim forum - dodał Boniek.

Ceremonia wręczenia Złotej Piłki oraz ogłoszenie najlepszej jedenastki roku odbędzie się 2 grudnia. Transmisję z tego wydarzenia będzie można zobaczyć na TVP Sport od godziny 20:30.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Legia Warszawa: Dmytro Riznyk łączony z liderem Ekstraklasy Legia Warszawa: Dmytro Riznyk łączony z liderem Ekstraklasy Liga Europy: Ćwierćfinały i półfinały rozlosowane Liga Europy: Ćwierćfinały i półfinały rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy