Borek: Nawałka powinien go sprawdzić w reprezentacji

Borek: Nawałka powinien go sprawdzić w reprezentacji
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

Mateusz Borek zasugerował w swoim felietonie dla „Przeglądu Sportowego”, że Adam Nawałka powinien sprawdzić w reprezentacji Polski przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata Adriana Mierzejewskiego.

31-latek ma na swoim koncie 41 spotkań w koszulce rodzimej kadry (trzy gole). Po raz ostatni zagrał jednak w biało-czerwonych barwach pod koniec 2013 roku, kiedy to Nawałka rozpoczynał swoją przygodę w reprezentacji. Od tamtej pory 60-latek nie wysyłał powołań Mierzejewskiemu, a zdaniem Borka jego sprawdzenie przed mundialem byłoby dobrym pomysłem.


(...) Ten chłopak, gdzie nie grał, prezentował się dobrze: tak było w Wiśle Płock, Polonii Warszawa, Trabzonsporze, Al–Nassr, Al–Sharjah czy teraz w australijskim Sydney FC. W lidze australijskiej, która moim zdaniem nie odbiega poziomem od polskiej ekstraklasy, w ośmiu spotkaniach strzelił pięć goli. W reprezentacji Polski Adrian rozegrał 41 meczów i trzeba zaznaczyć, że trafił na gorszy okres.

Warto go sprawdzić, dać mu po 45 minut przeciwko Nigeryjczykom i Koreańczykom. Może pokaże w tych meczach, że powinien pojechać do Rosji?” - pisze Borek (cały tekst TUTAJ).

Trzeba podkreślić, że w ostatnim czasie Mierzejewski jest w znakomitej formie. Po letnich przenosinach do Australii strzelił już pięć goli w ośmiu ligowych spotkaniach zespołu z Sydney. W ostatnim meczu z Melbourne City Polak popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego.  

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy