Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE]

Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Borussia Dortmund | Reuters

Nie jest jeszcze przesądzone, czy „Der Klassiker” odbędzie się przy pustych trybunach, ale Borussia Dortmund i tak anulowała sprzedaż wszystkich biletów na to spotkanie.

Z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń COVID-19 kolejne niemieckie landy wprowadzają coraz bardziej restrykcyjne obostrzenia, także te dotyczące sportu. Stadiony są już całkowicie zamknięte dla kibiców w Saksonii i Bawarii. W Nadrenii Północnej-Westfalii do zmian jeszcze nie doszło i teoretycznie nadal klub mógł sprzedać 67 tysięcy wejściówek, zapełniając tym samym 82% pojemności Signal Iduna Park.

Kibice Borussii Dortmund szybko wykupili wszystkie bilety, ale klub postanowił je jednak anulować. W objaśniającym tę decyzję oświadczeniu napisano, że w najbliższych dniach należy spodziewać się wprowadzonych przez władze landu zmian dotyczących obecności widzów na trybunach.

Jeżeli okaże się, że władze Nadrenii Północnej-Westfalii nie zamkną stadionów, a na przykład tylko zmniejszą dopuszczalne wypełnienie obiektów, proces sprzedaży biletów zostanie przeprowadzony ponownie.

Coraz trudniej jest jednak liczyć na takie rozwiązanie. Premier Saksonii Michael Kretschmer zdradził już, że w czwartek odbędzie się spotkanie przedstawicieli wszystkich krajów związkowych z kanclerz Angelą Markelem i jej następcą Olafem Scholzem, na którym zostanie ustalone, że wszystkie mecze Bundesligi będą się odbywać przy pustych trybunach.

„Żółta Ściana” nie pomoże więc zapewne Borussii Dortmund w zaplanowanym na 18:30 sobotnim starciu z Bayernem Monachium.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy