Borussia Dortmund chce „nowego Sergio Busquetsa”

Borussia Dortmund chce „nowego Sergio Busquetsa” fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

Zgodnie z doniesieniami ESPN Borussia Dortmund jest zainteresowana pozyskaniem Victora Bobsina z Grêmio.

18-letni Brazylijczyk uchodzi za wielki talent. Mierzący 185 centymetrów wzrostu zawodnik na początku występował z reguły na środku obrony, ale z czasem został przekwalifikowany na dyktującego tempo gry zespołu pomocnika. Z uwagi na swoją solidność w większości aspektów piłkarskiego rzemiosła - od wyszkolenia technicznego po taktyczną inteligencję, porównywany jest on do Sergio Busquetsa (sam piłkarz jest zresztą wpatrzony w Hiszpana).

Działacze Borussii, która słynie z wyławiania talentów, od pewnego czasu bacznie przyglądają się poczynaniom Brazylijczyka i niewykluczone, że wkrótce dortmundczycy przedstawią konkretną propozycję Grêmio.

BVB nie jest  jedynym klubem z Europy, który rozważa pozyskanie Bobsina. Jak czytamy, obserwują go również przedstawiciele Ajaksu, Atlético, Barcelony, Bayernu oraz Manchesteru City.

Dodajmy, że jakiś czas temu sam zawodnik przyznał, iż przed zmianą klubowych barw będzie chciał wywalczyć miejsce w podstawowym składzie Grêmio. Do tej pory 18-latek, który ma na koncie powołania do brazylijskich kadr U-17 i U-20, nie zadebiutował bowiem w jego pierwszej drużynie. Z uwagi na coraz większe zainteresowanie jego osobą, nie można jednak wykluczyć transferu już latem.  


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy