Borussia Dortmund chce reprezentanta Polski! Nuri Şahin nalega

2024-06-14 19:40:50; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Borussia Dortmund chce reprezentanta Polski! Nuri Şahin nalega Fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Weszlo.com

Borussia Dortmund ma nowego trenera w postaci Nuriego Şahina. Turek od samego początku wprowadza nowe porządki i chce reprezentanta Polski. Według Weszlo.com zarekomendował działaczom Jakuba Kałuzińskiego. To jego stary znajomy z Antalyasporu.

Borussia Dortmund przeszła w ostatnich dniach trzęsienie ziemi. Z posadą pożegnał się Edin Terzić. Pomimo awansu do Ligi Mistrzów szkoleniowiec podał się do dymisji, a schedę po nim przejął Nuri Şahin. Turek parafował umowę do 30 czerwca 2027 roku, a jego cel jest jasny - walka o mistrzostwo Niemiec.

Do tego oczywiście będzie potrzebował wzmocnień i swoich ludzi. Z informacji podawanych przez Weszlo.com wynika, że na jego celowniku znalazł się reprezentant Polski, Jakub Kałuziński. Pomocnik wprawdzie nie udał się na EURO 2024, ale uczestniczył w ostatnim zgrupowaniu drużyny narodowej i jest w orbicie zainteresowań selekcjonera Michała Probierza.

Nie ma wątpliwości, że były piłkarz Lechii Gdańsk to przyszłość drużyny narodowej, a może i BVB. Tym bardziej że znakomite mniemanie na jego temat ma właśnie wspomniany Şahin. Obaj panowie doskonale znają się z Antalyasporu, gdzie mieli okazję współpracować. Nowy trener niemieckiego klubu chwalił Kałuzińskiego i teraz chce go mieć ponownie w Zagłębiu Ruhry.

35-latek zarekomendował młodego pomocnika do Bundesligi i widzi w nim przyszłość pierwszego składu. Pierwsze miesiące przeznaczyłby prawdopodobnie na aklimatyzację i dodatkową naukę. Wydaje się zatem, że stosowna propozycja jest tylko kwestią czasu.

Kałuziński trafił nad Bosfor z Lechii Gdańsk w lipcu 2023 roku w ramach wolnego transferu. Minione rozgrywki w jego wykonaniu to 35 spotkań i dwie asysty. Umowę ma ważną do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.