Borussia Dortmund demoluje Wolfsburg. Do przerwy pięć goli!

2022-04-16 16:28:14; Aktualizacja: 2 lata temu
Borussia Dortmund demoluje Wolfsburg. Do przerwy pięć goli! Fot. Franc-o / Shutterstock.com
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Borussia Dortmund prezentuje dzisiaj ogromną skuteczność w meczu z VfL Wolfsburg. Po pierwszej połowie zespół prowadzi 5:0, a jedną a bramek zdobył debiutant.

Wobec problemów zdrowotnych Raphaëla Guerreiro Marco Rose dał szansę ledwie 17-letniemu Tomowi Rothe. Lewy obrońca przybył do klubu latem i jest to dla niego premierowy występ w pierwszym zespole.

Niemiec pokazał, że presja mu nie straszna, gdyż to właśnie on 24. minucie rywalizacji otworzył wynik zawodów. Nim minęło pół godziny gry, gospodarze mieli na swoim koncie trzy trafienie. Po golu dorzucili Axel Witsel oraz Manuel Akansji.

Summa summarum do przerwy BVB prowadzi już 5:0. To efekt bramek Emre Cana i Erlinga Brauta Haalanda, który to miał zdecydować się na transfer do Premier League kosztem wzmocnienia Realu Madryt. W pierwszej połowie miejscowi oddali łącznie... pięć celnych strzałów.

Podopieczni Rose cały czas zajmują drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Liderujący Bayern Monachium swój mecz rozegra dopiero w niedzielę.