Borussia Dortmund dopięła pierwszy letni transfer. Soumaïla Coulibaly trafi do Niemiec

Borussia Dortmund dopięła pierwszy letni transfer. Soumaïla Coulibaly trafi do Niemiec fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bild I Sportbuzzer.de

Soumaïla Coulibaly przeniesie się latem z Paris Saint-Germain do Borussii Dortmund - podaje „Bild”.

Niemiecki klub pracował nad ściągnięciem 17-letniego środkowego obrońcy PSG już od pewnego czasu i wszystko wskazuje na to, że osiągnął cel. Francuski zawodnik ma przejść do Dortmundu na zasadzie wolnego transferu, będąc przewidziany do treningów i gry w pierwszym zespole.

Mierzący 190 centymetrów wzrostu defensor nie zadebiutował jeszcze w dorosłej drużynie PSG. Ma na koncie występy m.in. w ekipie do lat 19. Jest również reprezentantem Francji juniorów.

Obecnie młody piłkarz leczy kontuzję. Niedawno zerwał więzadła krzyżowe. Staranie się o jego podpis przez BVB w momencie poważnego urazu tylko pokazuje, jak wysoko jest oceniany potencjał Francuza. Świadczy o tym również fakt, że w jego kierunku spoglądały inne kluby, w tym Bayern.

Jeśli Borussia nie potwierdzi wcześniej innego transferu, Coulibaly będzie jej pierwszym letnim nabytkiem.

Przypomnijmy, że w nowym sezonie BVB ma prowadzić Marco Rose, aktualnie opiekun Borussii Mönchengladbach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy