Borussia Dortmund finalizuje pierwszy letni transfer. „Zaawansowane rozmowy”

Borussia Dortmund finalizuje pierwszy letni transfer. „Zaawansowane rozmowy”
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Marlon Irlbacher | Sky Deutschland

Borussia Dortmund prowadzi zaawansowane rozmowy w kierunku sprowadzenia Ramy'ego Bensebainiego - informuje na Twitterze Marlon Irlbacher ze Sky.

Umowa Raphaëla Guerreiro z Borussią Dortmund wygasa 30 czerwca 2023 roku i wiele jest przesłanek ku temu, że nie zostanie przedłużona. Ostatnie doniesienia sugerują, że Portugalczyk nie jest zadowolony ze swojej pozycji w drużynie i chce zmienić otoczenie.

Na razie nie wiadomo, gdzie trafi, ale pewne jest, że ekipa z Zagłębia Ruhry musi poważnie rozejrzeć się za jego następcą.

Wiele jest przesłanek ku temu, że odpowiedni delikwent został już wytypowany, a będzie nim prawdopodobnie Ramy Bensebaini, o czym informuje na Twitterze Marlon Irlbacher.

Algierczyk, podobnie jak Guerreiro, ma ważny kontrakt do końca sezonu i w styczniu może bez problemów negocjować warunki transferu.

Okazuje się, że jego dni w Borussii Mönchengladbach są policzone i widzi on swoją przyszłość w Borusii Dortmund. Strony od dłuższego czasu prowadzą negocjacje, a ich etap można określić mianem „zaawansowanych”.

Przenosiny do zespołu z Zagłębia Ruhry to dla 27-latka nagrody za dobre ostatnie miesiące. W szeregach „Źrebach” spisywał się on świetnie i prawdopodobnie nadszedł czas, by wykonać kolejny krok.

Bensebaini trafił do Bundesligi ze Stade Rennais latem 2019 roku. W trwającym sezonie rozegrał łącznie 16 meczów i w tym czasie strzelił sześć bramek.

Borussia Dortmund to obecnie szósta siła Bundesligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy