Borussia Dortmund gotowa wesprzeć Schalke 04 w razie zerwania umowy z Gazpromem

Borussia Dortmund gotowa wesprzeć Schalke 04 w razie zerwania umowy z Gazpromem fot. fifg / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ZDF

Prezes Hans-Joachim Watzke zadeklarował finansowe wsparcie Schalke 04 przez Borussię Dortmund w razie zerwania przez lokalnego rywala umowy sponsorskiej z Gazpromem.

Wojna na Ukrainie powoduje wyciąganie coraz poważniejszych konsekwencji wobec Rosji za dopuszczenie się aktu agresji na niepodległy kraj. Wśród nich znajduje się między innymi zawieszanie, blokowanie lub zrywanie wszelakich umów sponsorskich czy partnerskich z tamtejszymi firmami.

W tym aspekcie w kłopotliwej sytuacji znajdują się między innymi dwa kluby piłkarskie - Schalke 04 oraz Austria Wiedeń, które mają zawarte kontrakty z Gazpromem. Na razie obie te ekipy zdecydowały się na usunięcie loga gazowego giganta powiązanego bezpośrednio z rosyjskim rządem ze swoich koszulek i być może posuną się wkrótce do wykonania kolejnego kroku w postaci całkowitego zakończenia współpracy z tym podmiotem.

Podjęcie takiego ruchu wiązałoby się z gigantycznymi stratami finansowymi oraz prawdopodobnym upadkiem tych zespołów.

Prezes Hans-Joachim Watzke zapowiedział jednak w stacji ZDF, że nie wyobraża sobie, aby jeden z odwiecznych rywali Borussii Dortmund zniknął z tego powodu z mapy niemieckiego futbolu, dlatego zaoferował ekipie z Gelsenkirchen wszelkie potrzebne wsparcie w razie potrzeby.

- Bardzo się cieszę, że Schalke wykazało taką postawę. Jeśli potrzebna jest solidarność niemieckich klubów, to musimy przedyskutować, jak powinna ona wyglądać. Schalke jest ważną częścią niemieckiej kultury piłkarskiej i jestem bardzo szczęśliwy, że nowe władze prezentują jasne stanowisko i mogą doprowadzić do końca tego sponsoringu - stwierdził przedstawiciel BVB i zarazem przewodniczący rady nadzorczej ligi oraz wiceprezes Niemieckiego Związku Piłki Nożnej.

„Die Königsblauen” zapewne nie odrzuciliby otrzymanej pomocnej dłoni, ponieważ od pewnego czasu zmagają się długami sięgającymi blisko 200 milionów euro. Z kolei ze strony Gazpromu mogą liczyć na inkasowanie 10 milionów euro rocznie, a w przypadku powrotu do Bundesligi nawet 20 milionów euro.

Warto także odnotować, że z radą nadzorczą Schalke 04 pożegnał się w minionych dniach Matthias Warnig, mocno powiązany ze wspomnianym sponsorem szef firmy odpowiedzialnej za budowę gazociągu NordStream2.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy