Borussia Dortmund: Kibice z wyjazdowym zakazem na mecze z Hoffenheim. Ma obowiązywać przez TRZY lata

Borussia Dortmund: Kibice z wyjazdowym zakazem na mecze z Hoffenheim. Ma obowiązywać przez TRZY lata
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ruhr Nachrichten

Sympatycy Borussii Dortmund mają w najbliższych dniach otrzymać trzyletni zakaz wyjazdowy na spotkania przeciwko Hoffenheim - poinformował „Ruhr Nachrichten”.

Fani ekipy z Signal Iduna Park nie żyją w najlepszych relacjach z właścicielem TSG 1899 Hoffenheim - Dietmarem Hoppem.

Swego czasu grupa kibiców BVB śpiewała o nim wulgarne piosenki, a ten postanowił zareagować na ich zachowanie w zdecydowany sposób poprzez złożenie na nich zawiadomienie do prokuratury, co w efekcie doprowadziło do otrzymania zakazów stadionowych przez 32 zidentyfikowanych kibiców drużyny z Dortmundu w 2018 roku.

Najzagorzalsi sympatycy wyrazili swoje głębokie rozczarowanie z tego faktu i od tego momentu regularnie starają się dopiekać przedstawicielowi Hoffenheim przy każdej nadarzającej się okazji. Szczególnie widać to w trakcie spotkań odbywających się na Rhein-Neckar Arenie, gdzie już kilkukrotnie wywieszali obraźliwe transparenty takie jak - „Sprawy karne i zakazy stadionowe za obraźliwe przyśpiewki? Co za gó**o, ty sku*****nu” czy „Hopp, sramy na ciebie, twoje pieniądze i reklamy przez kilka następnych lat”.

Ponadto skandowali w jego kierunku obraźliwe hasła i dopuścili się niszczenia sektora gości na obiekcie Hoffenheim.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej już w listopadzie 2018 roku w dość stanowczy sposób zareagował na zaistniałe zjawisko i ukarał Borussię Dortmund trzyletnim zakazem na wyjazdowe mecze z Hoffenhiem oraz grzywnę w wysokości 60 tysięcy euro z jednoczesnym zawieszeniem tej kary na okres 24 miesięcy w nadziei na to, że w tym czasie zachowanie fanów BVB ulegnie zmianie.

Niestety nic takiego nie miało miejsca, co pokazał ostatni grudniowy pojedynek obu ekip, dlatego DFB zamierza w najbliższych dniach zatwierdzić wspomnianą sankcję i dodatkowo zobowiązać zespół z Signal Iduna Park do pokrycia utraconych kosztów meczowych z tytułu sprzedaży biletów na sektor gości na spotkania z udziałem obu klubów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy