Borussia Dortmund szuka skrzydłowego. Nuri Şahin wybrał cel

2024-06-19 12:41:03; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Borussia Dortmund szuka skrzydłowego. Nuri Şahin wybrał cel Fot. Franc-o / Shutterstock.com

Borussia Dortmund wyraża poważne zainteresowanie usługami Yankuba Minteha z Newcastle United - informują Patrick Berger oraz Florian Plettenberg ze Sky.

Zespół z Signal iduna Park ma na obecną chwilę niewielkie szanse na ponowne wypożyczenie lub wykupienie Jadona Sancho z Manchesteru United. Ponadto niepewni swojej przyszłości w niemieckiej drużynie są Donyell Malen oraz Karim Adeyemi.

W związku z tym jednym z nadrzędnych celów transferowych BVB jest sprowadzenie przynajmniej jednego nowego skrzydłowego.

Wysłannicy klubu uważnie monitorują rynek i wsłuchują się w sugestie trenera Nuriego Şahina, który przejął stery nad klubem z rąk Edina Terzicia.

Były piłkarz Borussii Dortmund spośród wskazanych mu kandydatów spojrzał przychylnym okiem w kierunku utalentowanego Yankuba Mintehy z Newcastle United.

Blisko 20-letni Gambijczyk został sprowadzony do zespołu „Srok” z Odense BK za siedem milionów euro ubiegłego lata i od razu został wysłany na wypożyczenie do Feyenoordu Rotterdam, gdzie miał ograć się na wyższym poziomie niż duńska ekstraklasa.

Nominalny prawo skrzydłowy, mogący też występować na drugiej stronie i jako ofensywny pomocnik, zrealizował postawione przed nim zadanie za sprawą zanotowania jedenastu trafień i sześciu asyst w 37 meczach.

W zaistniałych okolicznościach oczekuje otrzymania szansy w Newcastle United. Jeżeli takowej nie dostanie, to perspektywa kontynuowania kariery w Borussii Dortmund może okazać się dla niego kusząca.

Patrick Berger oraz Florian Plettenberg ze Sky informują ponadto, że Gambijczyk otrzymuje sporo zapytania ze strony innych europejskich klubów, ale na razie czeka na ostateczne stanowisko w swojej sprawie ze strony „Srok”.