Borussia Dortmund: Transfer Bellinghama w tym tygodniu

Borussia Dortmund: Transfer Bellinghama w tym tygodniu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Bild

Jak pisze „Sport Bild”, Jude Bellingham w tym tygodniu ma zostać piłkarzem Borussii Dortmund.

Na temat przenosin 17-letniego pomocnika z Birmingham City do BVB spekuluje się od dawna. Według „Sport Bilda” zawodnik w tym tygodniu zjawi się w Dortmundzie, gdzie czekają go testy medyczne. Po nich podpisze pięcioletni kontrakt z wynagrodzeniem na poziomie trzech milionów euro za sezon.

Christian Falk podaje, że Bellingham będzie kosztował Borussię prawdopodobnie 25 milionów euro. Do tej pory w mediach przewijała się kwota o dwa miliony niższa. Jeśli w grę wejdzie faktycznie 25 milionów, Bellingham zostanie najdroższym 17-letnim piłkarzem w historii. W przeszłości Milan zapłacił 24 miliony euro za Alexandre Pato.

Bellinghamem interesowały się również Bayern, Manchester United i Chelsea. Młody piłkarz był na obiektach każdego z tych klubów. Ostatecznie zdecydował się jednak na BVB, gdzie dostrzega największe możliwości rozwoju.

W tym sezonie pomocnik rozegrał 38 meczów w Championship. Zdobył cztery bramki i zanotował trzy asysty.


Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy