Borussia Dortmund z bolesną klęską w sparingu. 0:4 od drużyny z Tajlandii

2024-07-21 18:32:29; Aktualizacja: 16 godzin temu
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Transfery.info

Borussia Dortmund uległa w meczu towarzyskim z tajlandzkim .

Borussia Dortmund jest w trakcie przygotowań do sezonu 2024/2025, już pod wodzą Nuriego Şahina. Ekipa z Zagłębia Ruhry pierwszy sparing zagrała z Erzgebirge Aue. Mecz skończył się wynikiem 1:1.

Drugi mecz odbył się już poza niemiecką ziemią, konkretniej w Tajlandii. Rywalem finalisty Ligi Mistrzów było lokalne Pathum United. Wynik tego spotkania może szokować.

Gospodarze tej rywalizacji wygrali aż 4:0. Można by więc pomyśleć, że w zespole z Niemiec zagrali głównie młodzi piłkarze lub głębocy rezerwowi. W pierwszej jedenastce BVB zobaczyć mogliśmy jednak Juliana Brandta, Karima Adeyemiego, Felixa Nmechę, Juliana Ryersona czy Niklasa Süle.

Pierwsza połowa meczu skończyła się wynikiem 2:0, po bramkach w 14. i 44. minucie. Druga część spotkania miała polski akcent, gdyż w bramce zespołu z Niemiec Alexandra Meyera zastąpił Marcel Lotka. 23-latek jednak nie pomógł swojej ekipie i również został pokonany dwa razy.

Bramki dla Pathum strzelali Melvyn Lorenzen, Teerasil Dangda oraz, dwukrotnie, Jaroensak Wonggorn.

Niemcy zmierzą się jeszcze towarzysko z japońskim Cerezo Osaka, Villarrealem i Aston Villą. Oficjalny debiut Nuriego Şahina w roli trenera swojego byłego klubu będzie miał miejsce 17 sierpnia w ramach Pucharu Niemiec. Rywalem będzie FC Phönix Lübeck.