Borussia Dortmund zainteresowana Brazylijczykiem. Antony na radarze Niemców

Borussia Dortmund zainteresowana Brazylijczykiem. Antony na radarze Niemców
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Globo Esporte

Globo Esporte podaje, że na celowniku Borussii Dortmund znalazł się 19-letni Antony.

Brazylijczyk jest wychowankiem São Paulo. W jego pierwszym zespole zadebiutował w zeszłym roku, ale dopiero w tym zaczął regularnie pojawiać się na murawie. W sezonie 2019 brazylijskiej ekstraklasy rozegrał 27 spotkań, notując trzy trafienia i pięć asyst. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek jego drużyna zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Przedstawiciele Borussii śledzili już poczynania Antony’ego z trybun i zdaniem brazylijskich dziennikarzy piłkarz zrobił na nich duże wrażenie. Jak czytamy, dortmundczycy są coraz bardziej zainteresowani jego pozyskaniem. Niewykluczone, że już zimą.

Nie brakuje doniesień sugerujących, iż władze BVB widzą w Brazylijczyku materiał na następcę Jadona Sancho. Anglik notuje kolejne pozaboiskowe wpadki i jest bliżej niż dalej końca przygody z Borussią. Antony, podobnie jak ostatnio Sancho, najczęściej gra na prawym skrzydle, ale może być też wykorzystywany na innych pozycjach.

Atakujący ma na koncie występy w reprezentacji Brazylii do lat 23.

Jakiś czas temu pojawiły się informacje sugerujące, iż w umowie piłkarza z São Paulo widnieje klauzula umożliwiająca jego pozyskanie za 50 milionów euro.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy