2009-12-10 14:51:08; Aktualizacja: 14 lat temu
Redakcja Źródło: Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin testuje 26-letniego bośniackiego piłkarza, Muhameda Džakmicia.<BR><BR>Džakmić jest środkowym pomocnikiem, który od kilku lat reprezentuje barwy FK Sarajevo. W tym zespole grał wspólnie z Hari(...)

Zagłębie Lubin testuje 26-letniego bośniackiego piłkarza, Muhameda Džakmicia.

Džakmić jest środkowym pomocnikiem, który od kilku lat reprezentuje barwy FK Sarajevo. W tym zespole grał wspólnie z Harisem Handziciem, dziś zawodnikiem Lecha Poznań, jak również byłym napastnikiem Pogoni Szczecin, Edinem Saranoviciem, a także byłym pomocnikiem Bełchatowa, Amarem Ferhatoviciem.

W obecnych rozgrywkach bośniackiej Premijer Ligi Muhamed zagrał w dwunastu spotkaniach (1038 minut spędzonych na boisku), w których zdobył jednego gola, i to w zwycięskim meczu z Borac Banja Luka, który został rozegrany w ostatniej kolejce. W tych pojedynkach trzykrotnie został zmieniony, zaś raz przedwcześnie opuścił murawę z powodu czerwonej kartki.

Poza tym Džakmić wystąpił w sześciu pojedynkach Ligi Europejskiej (570 minut), w których jego drużyna rywalizowała z bułgarskim Spartakiem Trnava (1:0 i 1:1), szwedzkim Helsinborgiem (1:2 i 5:4 w karnych), a ostatecznie w walce o awans do fazy grupowej odpadła w starciu z rumuńskim Cluj (1:1 i 1:2). W każdym z tych pojedynków zagrał od pierwszej do ostatniej minuty.