Boulaye Dia w czwartej topowej lidze w przeciągu czterech lat?!

Boulaye Dia w czwartej topowej lidze w przeciągu czterech lat?! fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Boulaye Dia po pobycie w Ligue 1, LaLidze i Serie A może w niedalekim czasie zagościć w Premier League. Zainteresowanie usługami napastnika przejawiają Leeds United, Nottingham Forest oraz West Ham United - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Reprezentant Senegalu zaliczył udany pobyt w Stade de Reims i nie umknęło to uwadze wysłanników silniejszych europejskich drużyn.

Spośród nich bardzo konkretne kroki zmierzające do pozyskania napastnika poczynił Villarreal i sięgnął po niego w lipcu ubiegłego roku za 12 milionów euro.

Boulaye Dia nie spełniał jednak pokładanych w nim nadziei i kolejnego lata został wystawiony na listę transferową. Z dostępności blisko 26-letniego zawodnika skorzystała dość niespodziewanie Salernitana, wykładając milion euro na wypożyczenie piłkarza z zawartą opcją wykupu za rekordowe w skali włoskiego zespołu 12 milionów euro.

Poczyniona inwestycja przez „Koniki Morskie” zdaje się spłacać, ponieważ Senegalczyk strzelił pięć goli i zanotował dwie asysty w jedenastu występach.

Te liczby oraz dobra boiskowa postawa ofensywnego gracza wpłynęły na ponowne pojawienie się zainteresowania jego usługami ze strony bogatszych klubów.

Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” uważają nawet, że poczynaniom napastnika uważnie przyglądają się wysłannicy Leeds United, Nottingham Forest oraz West Hamu United, co daje Salernitanie nadzieję na zgarnięcie dużej sumy z ewentualnej szybkiej sprzedaży blisko 26-letniego zawodnika w przypadku jego prawdopodobnego wykupienia.

Boulaye Dia w razie realizacji przeprowadzki do Premier League zaliczyłby w przeciągu czterech latach pobyt w czterech z pięciu najsilniejszych europejskich lig.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy