Bowen zmienia klub. Na horyzoncie rekord sprzedażowy Hull City!

Bowen zmienia klub. Na horyzoncie rekord sprzedażowy Hull City!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports | David Ornstein (The Athletic)

Jak informują angielskie media, w najbliższych godzinach potwierdzony zostanie transfer Jarroda Bowena z Hull City do West Hamu United.

Lewonożny atakujący, który najczęściej grywa na prawym skrzydle, w ostatnim czasie przykuł uwagę Crystal Palace i kiedy wydawało się, że wkrótce zasili on barwy tej ekipy, do negocjacji włączyły się „Młoty”. Tym samym byliśmy świadkami batalii pomiędzy dwoma londyńskimi ekipami, z której, jak wszystko na to wskazuje, zwycięsko wyjdzie West Ham United.

Według Sky Sports Hull City zaakceptowało już ofertę 17. klubu Premier League, a piłkarz ma teraz przejść testy medyczne, po których złoży podpis na kontrakcie. Stacja utrzymuje, że cała operacja zamknie się w kwocie 20 milionów funtów (blisko 24 miliony euro). Nieco inne informacje podaje jednak David Ornstein z „The Athletic”, który przekonuje, że „Tygrysy” na sprzedaży Jarroda Bowena mogą zarobić 22 miliony funtów (26 milionów euro), z czego 14 milionów ma stanowić podstawę, a resztę zapisano w formie bonusów.

Niezależnie od tego, kto ma ostatecznie rację, jeśli transfer zostanie sfinalizowany, będzie to bez wątpienia największa operacja sprzedażowa w dziejach Hull City, które do tej pory najwięcej zainkasowało przy okazji odejścia Sama Clucasa do Swansea City. Wówczas na konto ekipy z KCOM Stadium trafiło 16,3 miliona euro.

23-latek jest w gazie już od sezonu 2017/2018, kiedy to udało mu się strzelić 15 goli i zanotować trzy asysty. Rok później poprawił on te statystyki, a na jego koncie zapisano aż 22 trafienia oraz cztery kluczowe podania. W bieżącej kampanii Anglik zgromadził już 17 bramek i sześć ostatnich podań. Warto również wiedzieć, że skuteczność to niejedyny atut Bowena, gdyż tak naprawdę może on zająć każdą pozycję w ofensywie, od rozgrywającego przez skrzydłowego po środkowego napastnika.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola Barcelona wyceniła Arturo Vidala Barcelona wyceniła Arturo Vidala Jagiellonia Białystok: Piłkarze nie zgadzają się na redukcję pensji Jagiellonia Białystok: Piłkarze nie zgadzają się na redukcję pensji UEFA ma plan na dokończenie rozgrywek. TRZY warianty UEFA ma plan na dokończenie rozgrywek. TRZY warianty Milik częścią głośnej wymiany? Napoli może go wykorzystać do pozyskania DWÓCH zawodników! Milik częścią głośnej wymiany? Napoli może go wykorzystać do pozyskania DWÓCH zawodników! André Villas-Boas chce skończyć sezon w... grudniu. „To będzie najbardziej opłacalne” André Villas-Boas chce skończyć sezon w... grudniu. „To będzie najbardziej opłacalne” Coutinho zgadza się na kolejne wypożyczenie. Jest tylko jeden warunek! Coutinho zgadza się na kolejne wypożyczenie. Jest tylko jeden warunek!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy