Bowen zmienia klub. Na horyzoncie rekord sprzedażowy Hull City!

Bowen zmienia klub. Na horyzoncie rekord sprzedażowy Hull City!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports | David Ornstein (The Athletic)

Jak informują angielskie media, w najbliższych godzinach potwierdzony zostanie transfer Jarroda Bowena z Hull City do West Hamu United.

Lewonożny atakujący, który najczęściej grywa na prawym skrzydle, w ostatnim czasie przykuł uwagę Crystal Palace i kiedy wydawało się, że wkrótce zasili on barwy tej ekipy, do negocjacji włączyły się „Młoty”. Tym samym byliśmy świadkami batalii pomiędzy dwoma londyńskimi ekipami, z której, jak wszystko na to wskazuje, zwycięsko wyjdzie West Ham United.

Według Sky Sports Hull City zaakceptowało już ofertę 17. klubu Premier League, a piłkarz ma teraz przejść testy medyczne, po których złoży podpis na kontrakcie. Stacja utrzymuje, że cała operacja zamknie się w kwocie 20 milionów funtów (blisko 24 miliony euro). Nieco inne informacje podaje jednak David Ornstein z „The Athletic”, który przekonuje, że „Tygrysy” na sprzedaży Jarroda Bowena mogą zarobić 22 miliony funtów (26 milionów euro), z czego 14 milionów ma stanowić podstawę, a resztę zapisano w formie bonusów.

Niezależnie od tego, kto ma ostatecznie rację, jeśli transfer zostanie sfinalizowany, będzie to bez wątpienia największa operacja sprzedażowa w dziejach Hull City, które do tej pory najwięcej zainkasowało przy okazji odejścia Sama Clucasa do Swansea City. Wówczas na konto ekipy z KCOM Stadium trafiło 16,3 miliona euro.

23-latek jest w gazie już od sezonu 2017/2018, kiedy to udało mu się strzelić 15 goli i zanotować trzy asysty. Rok później poprawił on te statystyki, a na jego koncie zapisano aż 22 trafienia oraz cztery kluczowe podania. W bieżącej kampanii Anglik zgromadził już 17 bramek i sześć ostatnich podań. Warto również wiedzieć, że skuteczność to niejedyny atut Bowena, gdyż tak naprawdę może on zająć każdą pozycję w ofensywie, od rozgrywającego przez skrzydłowego po środkowego napastnika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy