Bowen zmienia klub. Na horyzoncie rekord sprzedażowy Hull City!

Bowen zmienia klub. Na horyzoncie rekord sprzedażowy Hull City!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports | David Ornstein (The Athletic)

Jak informują angielskie media, w najbliższych godzinach potwierdzony zostanie transfer Jarroda Bowena z Hull City do West Hamu United.

Lewonożny atakujący, który najczęściej grywa na prawym skrzydle, w ostatnim czasie przykuł uwagę Crystal Palace i kiedy wydawało się, że wkrótce zasili on barwy tej ekipy, do negocjacji włączyły się „Młoty”. Tym samym byliśmy świadkami batalii pomiędzy dwoma londyńskimi ekipami, z której, jak wszystko na to wskazuje, zwycięsko wyjdzie West Ham United.

Według Sky Sports Hull City zaakceptowało już ofertę 17. klubu Premier League, a piłkarz ma teraz przejść testy medyczne, po których złoży podpis na kontrakcie. Stacja utrzymuje, że cała operacja zamknie się w kwocie 20 milionów funtów (blisko 24 miliony euro). Nieco inne informacje podaje jednak David Ornstein z „The Athletic”, który przekonuje, że „Tygrysy” na sprzedaży Jarroda Bowena mogą zarobić 22 miliony funtów (26 milionów euro), z czego 14 milionów ma stanowić podstawę, a resztę zapisano w formie bonusów.

Niezależnie od tego, kto ma ostatecznie rację, jeśli transfer zostanie sfinalizowany, będzie to bez wątpienia największa operacja sprzedażowa w dziejach Hull City, które do tej pory najwięcej zainkasowało przy okazji odejścia Sama Clucasa do Swansea City. Wówczas na konto ekipy z KCOM Stadium trafiło 16,3 miliona euro.

23-latek jest w gazie już od sezonu 2017/2018, kiedy to udało mu się strzelić 15 goli i zanotować trzy asysty. Rok później poprawił on te statystyki, a na jego koncie zapisano aż 22 trafienia oraz cztery kluczowe podania. W bieżącej kampanii Anglik zgromadził już 17 bramek i sześć ostatnich podań. Warto również wiedzieć, że skuteczność to niejedyny atut Bowena, gdyż tak naprawdę może on zająć każdą pozycję w ofensywie, od rozgrywającego przez skrzydłowego po środkowego napastnika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy