Brak kibiców na stadionie? Dynama Brześć znalazła na to sposób

Brak kibiców na stadionie? Dynama Brześć znalazła na to sposób
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: The Guardian | Dynama Brześć

Dynama Brześć znalazło dość ciekawy sposób na poprawę frekwencji podczas swoich meczów.

Choć się nie ruszają, a z ich ust nie słychać przyśpiewek, są obecni na stadionie i to w barwach różnych klubów. Kim są tajemniczy nowi kibice mistrza Białorusi? To manekiny, które wypełniły pustki podczas środkowego meczu półfinałowego tamtejszego pucharu z Szachciorem Soligorsk.

Białoruś jest obecnie jedynym europejskim krajem, w którym rozgrywki ligowe wciąż toczą się w normalnym rytmie. Kibice są jednak przerażeni sytuacją związaną z koronawirusem i duża część z nich decyduje się oglądać mecz swoich drużyn z domów. Fani w sumie dziesięciu spośród 16 drużyn tamtejszej ekstraklasy, w tym sympatycy Dynamy i BATE, zdecydowali się na bojkot meczów swoich zespołów.

Podczas środowego spotkania na stadionie pojawiło się więc około 30 manekinów, każdy odziany w inny klubowy trykot, wśród których pojawiła się nawet koszulka Widzewa Łódź. Niektóre z nich miały też wydrukowane twarze kibiców, którzy zdecydowali się wykupić wirtualne wejściówki na to spotkanie.

- To nasze kreatywne podejście do całej sprawy. Kibic, który kupi bilet przez Internet, może potem zobaczyć siebie na trybunach w telewizji – przyznaje Władimir Machulski, dyrektor Dynama. - Nie chcemy w ten sposób zapełnić całych trybun. Rozumiemy fanów, którzy postanowili zostać w domach. Chcieliśmy po prostu w nieco bardziej pomysłowy sposób zareagować na tę sytuację.

Wirtualne wejściówki to również sposób na zarobek dał Dynamie, która jednak część zysków zamierza przeznaczyć na walkę z koronawirusem. Na niedzielne spotkanie ligowe klub z Brześcia sprzedaje je po 67 białoruskich rubli, czyli około 111 złotych. To pięć razy więcej niż kosztuje najdroższy normalny bilet na domowe spotkania klubu.

Na mecz z Szachciorem Dynama w sumie sprzedała 12 biletów, a kupujący pochodzili w sumie z sześciu krajów, w tym Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy