Bramkarz nie chciał bronić karnego. Zawieszono go na... dwa lata [WIDEO]

Bramkarz nie chciał bronić karnego. Zawieszono go na... dwa lata [WIDEO] fot. Transfery.info
Źródło: Calciomercato

Do niecodziennych scen doszło w trakcie niedawnego spotkania wietnamskiej ekstraklasy pomiędzy Ho Chi Minh City, a Long An.

Dziesięć minut przed końcem meczu arbiter podyktował rzut karny dla Ho Chi Minh City, z czym kompletnie nie zgodzili się piłkarze gości. Efekt? Po sprzeczce z sędzią i rywalami bramkarz przyjezdnych, Nguyễn Minh Nhựt, postanowił nie bronić karnego, odwracając się tyłem do jego wykonawcy.

Później w jego ślady poszła reszta zawodników Long An, która w trakcie kolejnych akcji kompletnie nie atakowała rywali. Gospodarze strzelili w ten sposób dwa gole i ostatecznie wygrali zeszłotygodniowe spotkanie 5:2.

Wietnamska federacja podjęła już decyzję w sprawie całego zamieszania. Golkiper najsłabszej drużyny wietnamskiej ekstraklasy z całą pewnością na długo zapamięta to spotkanie, ponieważ został ukarany... dwuletnim zawieszeniem. Podobny zakaz otrzymał szkoleniowiec Long An.

Władze klubu przeprosiły już rodzimą federację i poinformowały, że nie zamierzają odwoływać się od jej decyzji.