Brendan Rodgers urażony pytaniem o zarobki

Brendan Rodgers urażony pytaniem o zarobki fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph

Brendan Rodgers, menedżer Leicester City, w gniewie przerwał spotkanie z dziennikarzami. Uraziło go pytanie o wysokość wynagrodzenia i ewentualne konsekwencje finansowe dla jego pracodawcy w przypadku zwolnienia.

„Lisy” znajdują się na fali spadkowej. Klub w poprzednim sezonie zanotował spadek o trzy pozycje względem kampanii 2020/2021 i zajął ósme miejsce w tabeli Premier League.

Obecnie sytuacja wygląda o wiele gorzej. Podopieczni irlandzkiego menedżera w lidze wygrali tylko raz, pokonując zamykające klasyfikację Nottingham Forest.

Tak się składa, że po dziesięciu spotkaniach obie ekipy mają tyle samo punktów. To właśnie dzięki zwycięstwie w bezpośrednim pojedynku oraz większej liczbie strzelonych goli Leicester City nie jest czerwoną latarnią.

Bezbramkowy remis z Crystal Palace chwały drużynie nie przynosi, ale Brendan Rodgers zdecydowanie liczył, że taki wynik przynajmniej na moment odsunie od niego spekulacje dotyczące zwolnienia.

W ostatnim czasie sporo mówi się o tym, że na dobrą sprawę rozstanie z 49-latekiem nie jest zbyt opłacalne dla jego pracodawcy. Ma on bowiem inkasować 10 milionów funtów rocznie.

Na pytanie o te doniesienia Rodgers zareagował atakiem gniewu.

– Czytałem w wiadomościach, na co mam się nastawić i wiem na pewno, że to całkowita fabrykacja – stwierdził.

– To w żadnym aspekcie nie jest bliskie prawdy. W rzeczywistości uważam, że jest to pytanie pozbawione szacunku, całkowity brak szacunku. Nigdy nie pytałem was, ile macie pieniędzy, ani czy występuje jakaś przeszkoda dotycząca waszej roli ze strony pracodawcy. Nie sądzę, żebyście musieli się martwić o moje zarobki. Jeżeli w czymkolwiek występuje jakaś blokada, to trzeba o to zapytać właścicieli. To haniebne pytanie – podkreślił, natychmiast przerywając wywiad.

Całkiem możliwe, że to wydarzenie jest początkiem końca przygody menedżera pracującego na King Power Stadium od lutego 2019 roku.

Wśród kandydatów do jego zastąpienia wymienia się choćby Thomasa Franka, utraty którego coraz mocniej obawia się Brentford.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy