Brentford na bogato. Dzień po dniu pobił dwukrotnie własny rekord transferowy. Ajer w Premier League [OFICJALNIE]

Brentford na bogato. Dzień po dniu pobił dwukrotnie własny rekord transferowy. Ajer w Premier League [OFICJALNIE] fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Brentford

Kristoffer Ajer odszedł z Celticu i dołączył do Brentfordu, stając się bohaterem rekordowego transferu.

Jeszcze kilka dni temu wszystko wydawało się jasne. Norweg był po słowie z Bayerem Leverkusen, a Niemcy przygotowywali się do zamknięcia całej operacji. Wówczas swoich sił postanowił spróbować beniaminek Premier League i jak się okazało, było warto.

„Pszczoły” właśnie potwierdziły transfer definitywny z udziałem najlepszego, a na pewno najbardziej perspektywicznego obecnie stopera w całej Scottish Premiership.

Jak informował wcześniej Nicolò Schira, angaż gracza kosztował Anglików 15 milionów euro i to oznacza, że już dzień po rekordowym sprowadzeniu Franka Onyeki za 10 milionów euro, ponownie dokonano największego zakupu w dziejach klubu.

Kristoffer Ajer z Brentfordem związał się do 30 czerwca 2026 roku i jest drugim wzmocnieniem na przyszły sezon. Klub w oficjalnym komunikacie podkreślił, że wcześniej uważnie obserwował piłkarza, a raporty skautów skłoniły go do złożenia oferty.

23-letni Norweg mierzący 198 centymetrów wzrostu ma na swoim koncie 23 występy w reprezentacji narodowej. Z kolei trykot Celticu przywdziewał w sumie 176 razy, z czego 18-krotnie w Lidze Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy