Brentford realizuje trzeci duży letni transfer. Następca Christiana Eriksena

Brentford realizuje trzeci duży letni transfer. Następca Christiana Eriksena fot. Michael715 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Mikkel Damsgaard przejdzie w nadchodzącym tygodniu testy medyczne przed sfinalizowaniem transferu z Sampdorii do Brentfordu - poinformował Gianluca Di Marzio.

Przedstawiciele „Pszczół” pragnęli zatrzymać na dłużej w swoich szeregach Christiana Eriksena. Doświadczony pomocnik uznał jednak, że odbudował się na tyle w ówczesnym beniaminku Premier League, żeby ponownie spróbować sił w jednym z czołowych europejskich klubów.

Spośród nich najbardziej zdeterminowany oraz konkretny okazał się Manchester United.

W tej sytuacji działacze Brentfordu zostali zmuszeni do rozejrzenia się za wartościowym następcą reprezentanta Danii i spośród wytypowanych kandydatów postawili na podjęcie próby sprowadzenia jego rodaka - Mikkela Damsgaarda z Sampdorii.

Klub z Anglii odbył owocne rozmowy z drużyną z Genui, które zakończyły się ustaleniem kluczowych warunków transferu 22-letniego zawodnika. W efekcie na otrzymaną ofertę kontraktu musiał jeszcze przystać sam piłkarz.

„Pszczoły” nie napotkały na tym polu żadnych kłopotów i dzięki temu pomocnik zjawi się w przyszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii w celu zaliczenia obligatoryjnych testów medycznych.

Damsgaard, po ich przejściu, zwiąże się z Brentfordem do 30 czerwca 2027 roku. Z kolei Sampdoria otrzyma początkowo 14 milionów euro z tytułu jego sprzedaży i w przyszłości będzie mogła liczyć jeszcze na zgarnięcie bonusów w wysokości sześciu milionów euro.

W obecnej sytuacji Duńczyk stanie się bohaterem trzeciego największego transferu ekipy z Gtech Community Stadium w trwającym oknie i w przyszłości może wylądować na czele najdroższych transakcji w historii klubu.

Obecnie tym mianem może pochwalić się sprowadzony niedawno Keane Lewis-Potter z Hull City (19 milionów euro), którego mogą wyprzedzić wspomniany 22-latek oraz Aaron Hickey (16,5 miliona euro plus bonusy wynoszące 5,5 miliona euro z Bologny).

Ofensywny pomocnik stracił większą część poprzednich rozgrywek, lecząc poważny uraz uda. Dlatego zdołał pojawić się na murawie zaledwie 11 razy w barwach Sampdorii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy