Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika

Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Michał Karbownik pozostanie do końca sezonu zawodnikiem Legii Warszawa - poinformował Mariusz Piekarski, który reprezentuje interesy wszechstronnego piłkarza.

Przedstawiciele Brighton & Hove Albion zakontraktowali Jakub Modera z Lecha Poznań oraz Michała Karbownika z Legii Warszawa w ostatnim dniu letniego okna transferowego i następnie po dopięciu wszystkich formalności zgodzili się na natychmiastowe wypożyczenie obu zawodników do swoich macierzystych klubów, gdzie mieli grać do końca obecnego sezonu.

W obu przypadkach angielski zespół zapewnił sobie jednak możliwość sprowadzenia ich do siebie już w połowie trwających rozgrywek.

„Gazeta Wyborcza” poinformowała w minionych dniach, że „Mewy” zamierzają skorzystać z tej opcji w przypadku pierwszego z wymienionych wyżej piłkarzy. A jak wygląda sytuacja drugiego z nich?

W rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem na Meczyki.pl odniósł się do niej agent gracza „Wojskowych”, który zapewnił, że 19-latek pozostanie na Łazienkowskiej zgodnie z wcześniej nakreślonym dla niego planem.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z Brighton. Klub ma precyzyjny plan na Michała. Cały czas ktoś rozmawia z nim i daje wskazówki, co ma robić. W tym momencie pozostanie w Legii jest najlepszym rozwiązaniem. Nabierze w niej jeszcze doświadczenia, ustabilizuje formę i być może zdobędzie drugie mistrzostwo, przebijając w osiągnięciach swojego menedżera - powiedział Mariusz Piekarski.

- Michał pracuje spokojnie nad przygotowaniem fizycznym, które w Premier League jest kluczowe. Już teraz bardzo mocno szlifuje też język. Trzy razy w tygodniu ma zajęcia online. Latem wyjedzie przygotowany, aby mieć realną szansę na grę. Nie chcemy zrobić mu krzywdy. Bezsensownie rzucać na głęboką wodę. Taki wyjazd na siłę nie miałby sensu. Brighton działa w jego wypadku bardzo rozsądnie. Współpraca z piłkarzem i Legią jest tu kluczowa - dodał przedstawiciel wszechstronnego piłkarza, który może występować na obu bokach defensywy i skrzydłach oraz w środku pomocy.

Trzykrotny reprezentant Polski rozegrał jedenaście spotkań w tym sezonie dla Legii Warszawa i nie zdobył w nich ani jednej bramki oraz nie zanotował żadnej asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy