Brylował w reprezentacji Polski U-21, trafi do Legii Warszawa?! Rozmowy rozpoczęte

2024-06-17 12:36:51; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Brylował w reprezentacji Polski U-21, trafi do Legii Warszawa?! Rozmowy rozpoczęte Fot. Tomasz Folta / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Nicolò Schira [Twitter]

Filip Jagiełło pozostaje na radarze Legii Warszawa. Stołeczny klub rozpoczął rozmowy w sprawie transferu pomocnika - zapewnia Nicolò Schira.

Temat środkowego pomocnika z Lubina istnieje przy Łazienkowskiej od dłuższego czasu. Już w grudniu pojawiły się pierwsze informacje łączące obydwie strony, ale brakowało jakichkolwiek konkretów.

Legia wróciła do sprawy 26-latka w ostatnich dniach. 

Jagiełło po awansie Genoi do Serie A przestał łapać się do pierwszego składu. Z tego powodu w styczniu bieżącego roku powędrował na wypożyczenie do Spezii Calcio. Na drugim szczeblu włoskich rozgrywek zaczął częściej pojawiać się murawie, notując w rundzie wiosennej trzynaście występów.

Na ten moment nie wiadomo, jaka przyszłość czeka byłego młodzieżowego reprezentanta Polski. Pod koniec czerwca będzie musiał wrócić do klubu z Ligurii, gdzie raczej nie będzie miał szans na regularną grę.

Pomóc może mu Legia Warszawa, która rozpoczęła negocjacje w sprawie transferu, o czym poinformował Nicolò Schira.

Operacja nie będzie łatwa do zrealizowania, gdyż kontrakt 26-latka wygasa pod koniec czerwca 2025 roku. W dodatku nie jest jasne, czy planuje on powrócić do ojczyzny.

Filip Jagiełło dołączył do Genoi w 2019 roku za kwotę dwóch milionów euro. Na Półwyspie Apenińskim grał jeszcze dla Brescii. 

Przed przeprowadzką do Italii występował w macierzystym Zagłębiu Lubin. W miedziowych barwach rozegrał łącznie 98 spotkań. 

Jagiełło napisał ważny rozdział swojej kariery, reprezentując Polskę na poziomie młodzieżowym. W 2019 roku pojechał z kadrą U-21 na Mistrzostwa Europy, na których popisał się w starciu z Belgią.