Buffon wrócił do Parmy, część jej kibiców jest bardzo niezadowolona. „Jesteś małym człowieczkiem”

Buffon wrócił do Parmy, część jej kibiców jest bardzo niezadowolona. „Jesteś małym człowieczkiem” fot. Parma FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Facebook [CrUsAdErS]

Sentymentalny powrót Gianluigiego Buffona do Parmy nie wszystkim przypadł do gustu. Na bramie przed stadionem klubu zawisł transparent z niezbyt miłymi słowami skierowanymi do legendarnego Włocha.

Golkiper w Parmie spędził łącznie dekadę, z czego siedem lat w pierwszym zespole. Przez ten czas pokazał się on w europejskich pucharach, wygrał Puchar UEFA i dorzucił do niego Puchar oraz Superpuchar Włoch.

Włoch rozwinął się do tego stopnia, że 2001 roku Juventus nie miał problemu z zapłaceniem za niego ponad 50 milionów euro. Przez długi czas był on najdroższym bramkarzem w historii.

Gianluigi Buffon ze „Starą Damą” był związany najpierw do 2018 roku, a później od 2019 aż do teraz.

Mistrz świata z 2006 roku uznał, że jest to odpowiedni moment na odejście z turyńskiej ekipy.

Wybierał między zakończeniem kariery a grą w innej drużynie. Ostatecznie stanęło na tym drugim. Po 20 latach postanowił wrócić do Parmy.

Wybór, wbrew pozorom, nie jest taki oczywisty. Po 43-latka zgłosił się bowiem między innymi Beşiktaş, oferując mu występy w Lidze Mistrzów, a on wybrał pobyt z byłym klubem na poziomie drugiej ligi włoskiej.

Transfer został już potwierdzony, a Buffona przedstawiono jako Supermana, i choć jest to hitowe wzmocnienie dla „Gialloblu”, nie wszystkim kibicom cała operacja przypadła do gustu. Na bramie przed stadionem został wywieszony transparent, w którym zamiast powitania legendy włoskiego calcio widzimy krytykę.

„Wyjechałeś jako najemnik, nie możesz wrócić jako bohater… Szanuj barwy” – głosi napis.

Na fanpage’u CrUsAdErS w mediach społecznościowych pojawił się również suplement do powyższych słów.

„Dwadzieścia lat temu obiecałeś nam, że nigdy nie założysz tej gównianej koszulki. Trzy tygodnie później w Australii podpisujesz kontrakt z „Gobbi” [Garbuski - dop. red.]. Teraz wracasz do jedynego klubu, który pozwolił ci zatriumfować w Europie. Po tym wszystkim mamy ci do powiedzenia jedynie tyle, że dla nas jesteś i zawsze będziesz małym człowieczkiem. Szanuj barwy i Forza Parma!!!!” – pod wpisem podpisała się grupa kibicowska „Boys”.

Buffon z Juventusem wygrał między innymi dziesięciokrotnie Serie A i wziął udział w dwóch finałach Ligi Mistrzów. Teraz ma on przed sobą jasny cel - wywalczyć awans do włoskiej ekstraklasy i zostać piłkarzem z największą liczbą sezonów we włoskiej ekstraklasie (obecnie dzierży rekord wraz z Paolo Maldinim).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Mistrzostwa Świata: Typy na Maroko - Hiszpania Mistrzostwa Świata: Typy na Maroko - Hiszpania Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Mistrzostwa Świata: Składy na Maroko - Hiszpania [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Maroko - Hiszpania [OFICJALNIE] Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy