Buffon z zaskakująca deklaracją. Zamierza wrócić do... szkoły

Buffon z zaskakująca deklaracją. Zamierza wrócić do... szkoły fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere della Sera

Gianluigi Buffon przyznał w trakcie rozmowy z Giacomo Sintinim z Randstad Italia na Instagramie, że po zakończeniu kariery zamierza wrócić do szkoły.

Legenda włoskiej piłki rozpoczęła swoją seniorską przygodę z futbolem w stosunkowo młodym wieku, bo już jako 17-latek zaczęła pojawiać się na boiskach Serie A.

Ten stan rzeczy sprawił, że utytułowany bramkarz musiał dokonać wyboru pomiędzy kontynuowaniem nauki w szkole a karierą piłkarza.

Gianluigi Buffon wybrał naturalnie boisko i w efekcie musiał porzucić marzenia swoich rodziców o nabyciu odpowiedniego wykształcenia.

Ci nie dają mu jednak w tej kwestii spokoju i nieustannie wypominają mu fakt, że nie skończył liceum, dlatego bramkarz Juventusu zadeklarował otwarcie, że po zakończeniu kariery poświęci rok na dokończenie edukacji.

- Skończę piąty rok szkoły. Rodzice nie dają mi o tym zapomnieć od 30 lat. Kiedy skończę karierę wezmę sobie rok naukowy, ale tylko taki, który pozwoli mi poświęcić się też rodzinie. Zamierzam skończyć edukację - powiedział 42-latek, które nie tak dawno przedłużył kontrakt z Juventusem do połowy 2021 roku.

Pragniemy również przypomnieć, że włoski bramkarz może za sprawą występu w zbliżającym się spotkaniu przeciwko Torino przejść do historii Serie A jako zawodnik z największą liczbą rozegranych meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Buffon dzierży obecnie ten rekord wspólnie z Paolo Maldinim. Obaj panowie mają na swoim koncie po 647 występów w spotkaniach o punkty.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy