Bundesliga: Borussia Dortmund znów zawodzi, widmo wyprzedaży się zbliża

2021-03-20 19:21:19; Aktualizacja: 3 lata temu
Bundesliga: Borussia Dortmund znów zawodzi, widmo wyprzedaży się zbliża Fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Redakcja Źródło: Transfery.info

Borussia Dortmund po niespodziewanej stracie punktów w Kolonii traci już do miejsca gwarantującego udział w Lidze Mistrzów cztery „oczka”.

Ekipa z Zagłębia Ruhry ma w tym sezonie spore wahania formy. Jednak ostatnio wydawało się, że forma podopiecznych Edina Terzicia szła w górę. Tymczasem po raz kolejni zawiedli swoich kibiców.

Spotkanie w Kolonii było niezwykle istotne dla obu zespołów. 1. FC Köln walczy o utrzymanie i potrzebuje punktów jak tlenu, a BVB pragnie załapać się do najlepszej czwórki w lidze, aby móc reprezentować Niemcy w Lidze Mistrzów w sezonie 2021/2022.

Drużyną, która optycznie miała przewagę, była Borussia. Goście dłużej operowali futbolówką, ale ich jedynym pomysłem było zagrywanie długich piłek na Haalanda. I choć w trzeciej minucie przyniosło to pożądany skutek, ponieważ po podaniu z własnej połowy w wykonaniu Emre Cana wynik otworzył właśnie norweski napastnik, to jednak później obrońcy Kolonii wiedzieli jak się temu przeciwstawić.

Gościom brakowało planu B, a podopieczni Markusa Gisdola zobaczyli, że nie taki diabeł straszny i ruszyli do odważniejszych ataków. I choć po pierwszym golu wydawało się, że kolejne bramki dla BVB są kwestią czasu, to jednak wydarzenia przybrały zły obrót dla ośmiokrotnych mistrzów Niemiec. Po indywidualnych błędach Jude'a Bellinghama i Thomasa Meuniera (już w drugiej połowie) Kolonia wyszła na prowadzenie, a przed porażką, w końcówce meczu, uratował Borussię jej niezawodny snajper Haaland.

Remis w Kolonii spowodował, że Eintracht Frankfurt ma już cztery punkty przewagi nad piątym w tabeli BVB. Piłkarze z Frankfurtu pewnie rozprawili się w tej kolejce z Unionem Berlin, wygrywając u siebie 5:2, a hat-trick ustrzelił Andre Silva. Tym samym pokazali moc przed niezwykle ważnym pojedynkiem w ramach 27. kolejki.

3 kwietnia, zaraz po przerwie reprezentacyjnej, na Signal Iduna Park, Borussia podejmie Eintracht. W przypadku wygranej gości, podopieczni Edina Terzicia znajdą się w bardzo trudnej sytuacji i ich szanse na udział w Lidze Mistrzów staną się matematyczne.

W przypadku braku Ligi Mistrzów BVB zostanie najprawdopodobniej zmuszona do sprzedaży nawet dwóch największych gwiazd w letnim oknie, a więc Jadona Sancho i wspomnianego Haalanda. Zwłaszcza w przypadku tego drugiego chętnych nie brakuje.