Bundesliga ma nowego księcia. To najlepszy wynik w historii rozgrywek

Bundesliga ma nowego księcia. To najlepszy wynik w historii rozgrywek fot. Cal Sport Media/SIPA USA/PressFocus
Źródło: OPtaFRanz

Stuttgart pokonał w sobotnim meczu Bundesligi Wolfsburg 3:1. Hat-trickiem popisał się Serhou Guirassy.

W 34. minucie sobotniego spotkania prowadzenie objął Wolfsburg, w którego szeregach gola strzelił Yannick Gerhardt. „Wilki” miały korzystny wynik do przerwy, ale później do głosu doszli gospodarze.

W 66. minucie z rzutu karnego wyrównał Serhou Guirassy. Kilkanaście minut później reprezentant Gwinei zdobył bramkę na 2:1, wykorzystując podanie Chrisa Führicha. W 82. zwieńczył dzieło, świetnie odnajdując się w szesnastce rywala.

Liczby 27-latka robią wrażenie. Kolejne trzy trafienia oznaczają, że w tym sezonie ma już na koncie 13 goli w Bundeslidze. A rozegrał raptem siedem meczów. Na razie tylko w jednej kolejce nie wpisał się na listę strzelców.

OptaFranz podaje, że 13 bramek po siedmiu kolejkach to rekord Bundesligi. Do tej pory najlepsi pod tym względem zawodnicy mieli na tym etapie 11 trafień.

Transferowe spekulacje na temat napastnika to tylko kwestia czasu. W zasadzie już się one rozpoczęły. Zdaniem „Bilda” piłkarzowi przygląda się Nottingham Forest. Można przypuszczać, że jeśli nie spuści on z tonu, w grę wejdą większe marki.

Po zwycięstwie z Wolfsburgiem Stuttgart ma na koncie 18 punktów i w tym momencie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ligi niemieckiej.