Bundesliga: Niemcy przeprowadzili transmisję z meczu Wolfsburg - Werder w formacie... 9:16

Bundesliga: Niemcy przeprowadzili transmisję z meczu Wolfsburg - Werder w formacie... 9:16 fot. DFL
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: DFL

Zeszłotygodniowe spotkanie Bundesligi pomiędzy Wolfsburgiem a Werderem (2:3) było pierwszym w historii piłki, z którego przeprowadzono transmisję w formacie 9:16.

9:16 zamiast 16:9 - na pierwszy rzut oka wygląda to na pomyłkę, ale władze ligi niemieckiej na początku grudnia zdecydowały się na taki krok i przeprowadziły testową transmisję z meczu w formacie pionowym. Była ona niezależna od podstawowego sygnału i w żaden sposób nie wpłynęła na normalną transmisję. Wykorzystano do tego pięć dodatkowych i ustawionych w odpowiedni sposób kamer, które zapewniły wysoką jakość obrazu.

Całe przedsięwzięcie to odpowiedź na oczekiwania kibiców oglądających spotkania na urządzeniach mobilnych. Format 9:16 przeznaczony jest właśnie głównie dla smartfonów i mediów społecznościowych.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z testu. Staramy się rozwijać i brać pod uwagę oczekiwania kibiców. Udana transmisja testowa będzie stanowiła świetną podstawę do dalszych rozważań na ten temat - powiedział Andreas Heyden z DFL Group.

Niewykluczone, że wkrótce Niemcy będą regularnie przeprowadzać transmisje w nowym formacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy