Bundesliga: Niemcy przeprowadzili transmisję z meczu Wolfsburg - Werder w formacie... 9:16

Bundesliga: Niemcy przeprowadzili transmisję z meczu Wolfsburg - Werder w formacie... 9:16 fot. DFL
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: DFL

Zeszłotygodniowe spotkanie Bundesligi pomiędzy Wolfsburgiem a Werderem (2:3) było pierwszym w historii piłki, z którego przeprowadzono transmisję w formacie 9:16.

9:16 zamiast 16:9 - na pierwszy rzut oka wygląda to na pomyłkę, ale władze ligi niemieckiej na początku grudnia zdecydowały się na taki krok i przeprowadziły testową transmisję z meczu w formacie pionowym. Była ona niezależna od podstawowego sygnału i w żaden sposób nie wpłynęła na normalną transmisję. Wykorzystano do tego pięć dodatkowych i ustawionych w odpowiedni sposób kamer, które zapewniły wysoką jakość obrazu.

Całe przedsięwzięcie to odpowiedź na oczekiwania kibiców oglądających spotkania na urządzeniach mobilnych. Format 9:16 przeznaczony jest właśnie głównie dla smartfonów i mediów społecznościowych.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z testu. Staramy się rozwijać i brać pod uwagę oczekiwania kibiców. Udana transmisja testowa będzie stanowiła świetną podstawę do dalszych rozważań na ten temat - powiedział Andreas Heyden z DFL Group.

Niewykluczone, że wkrótce Niemcy będą regularnie przeprowadzać transmisje w nowym formacie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wilczek opuszcza Göztepe. Zostanie bohaterem kontrowersyjnego transferu Wilczek opuszcza Göztepe. Zostanie bohaterem kontrowersyjnego transferu AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE] AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE] Alexis Sánchez rozstaje się z Manchesterem United [POTWIERDZONE] Alexis Sánchez rozstaje się z Manchesterem United [POTWIERDZONE] Bułka trafi na upragnione wypożyczenie?! Bułka trafi na upragnione wypożyczenie?! Alaba do giganta za zaledwie 36 milionów euro?! Lub na zasadzie wolnego transferu Alaba do giganta za zaledwie 36 milionów euro?! Lub na zasadzie wolnego transferu Duża wymiana Bayernu Monachium z Interem Mediolan?! Duża wymiana Bayernu Monachium z Interem Mediolan?! Legia Warszawa pytała o Joela Valencię Legia Warszawa pytała o Joela Valencię

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy