Bundesliga: Niemcy przeprowadzili transmisję z meczu Wolfsburg - Werder w formacie... 9:16

Bundesliga: Niemcy przeprowadzili transmisję z meczu Wolfsburg - Werder w formacie... 9:16 fot. DFL
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: DFL

Zeszłotygodniowe spotkanie Bundesligi pomiędzy Wolfsburgiem a Werderem (2:3) było pierwszym w historii piłki, z którego przeprowadzono transmisję w formacie 9:16.

9:16 zamiast 16:9 - na pierwszy rzut oka wygląda to na pomyłkę, ale władze ligi niemieckiej na początku grudnia zdecydowały się na taki krok i przeprowadziły testową transmisję z meczu w formacie pionowym. Była ona niezależna od podstawowego sygnału i w żaden sposób nie wpłynęła na normalną transmisję. Wykorzystano do tego pięć dodatkowych i ustawionych w odpowiedni sposób kamer, które zapewniły wysoką jakość obrazu.

Całe przedsięwzięcie to odpowiedź na oczekiwania kibiców oglądających spotkania na urządzeniach mobilnych. Format 9:16 przeznaczony jest właśnie głównie dla smartfonów i mediów społecznościowych.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z testu. Staramy się rozwijać i brać pod uwagę oczekiwania kibiców. Udana transmisja testowa będzie stanowiła świetną podstawę do dalszych rozważań na ten temat - powiedział Andreas Heyden z DFL Group.

Niewykluczone, że wkrótce Niemcy będą regularnie przeprowadzać transmisje w nowym formacie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy