Bundesliga: Piękny gest czterech gigantów. OFICJALNIE: Przekazują 20 milionów euro dla słabszych klubów

Bundesliga: Piękny gest czterech gigantów. OFICJALNIE: Przekazują 20 milionów euro dla słabszych klubów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: DFL | Bayern Monachium

Bayern Monachium, Borussia Dortmund, RB Lipsk i Bayer Leverkusen zdecydowały się przekazać 20 milionów euro na rzecz klubów z Bundesligi i jej zaplecza najbardziej dotkniętych przez epidemię koronawirusa.

Deutsche Fussball Liga (DFL), czyli spółka zrzeszająca drużyny biorące udział w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych w Niemczech, potwierdziła ostatnie informacje przekazane przez dziennikarzy „Bilda” o zrzeczeniu się przez Bayern Monachium, Borussię Dortmund, RB Lipsk oraz Bayer Leverkusen niepodzielonych jeszcze wpływów z tytułu transmisji ich meczów w Lidze Mistrzów na rzecz rywali najbardziej dotkniętych przez przerwanie ligi z powodu pandemii.

Tym samym do dyspozycji wspomnianej organizacji zostało przekazanych 12,5 miliona euro. Na tym jednak wsparcie najlepszych niemieckich zespołów się nie skończyło, ponieważ zobowiązały się z własnych środków przekazać jeszcze dodatkowe 7,5 miliona euro. Tym samym łączna rozdysponowana przez nich suma na pomoc biedniejszym klubom wynosi 20 milionów euro.

- Ta kampania podkreśla, że ​​solidarność w Bundeslidze i 2. Bundeslidze nie jest mrzonką. Prezydium DFL jest bardzo wdzięczne czterem uczestnikom Ligi Mistrzów za okazanie wsparcia wszystkim zespołom - powiedział Christian Seifert, rzecznik DFL.

- Razem z pozostałymi trzema uczestnikami Ligi Mistrzów chcemy wykorzystać tę kampanię do wysłania jasnego sygnału solidarności do wszystkich klubów 1. i 2. Bundesligi. W tych trudnych czasach ważne jest, aby silniejsze ramiona wspierały słabsze. Pokazujemy też, że futbol stoi teraz razem - przyznał Karl Heinz Rummenigge, prezes zarządu Bayernu Monachium.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy