Bundesliga: Tragedia w trakcie meczu Schalke 04 - Bayer Leverkusen. Nie żyje kibic

Bundesliga: Tragedia w trakcie meczu Schalke 04 - Bayer Leverkusen. Nie żyje kibic fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Schalke 04

Schalke 04 poinformowało o przykrym incydencie, jaki miał miejsce w trakcie meczu Bundesligi z Bayerem Leverkusen (0:3).

Schalke 04 podejmowało w sobotę Bayer Leverkusen na swoim obiekcie. Niestety w trakcie spotkania doszło do tragedii na trybunach.

„Mecz z Bayerem został przyćmiony przez incydent, który miał miejsce na trybunie południowej. Sympatycy obu drużyn milczeli w geście szacunku po tym, jak służby ratownicze zajęły się potrzebującym pomocy kibicem” - napisał klub z Gelsenkirchen w oświadczeniu.

„Kilka minut po zakończeniu spotkania otrzymaliśmy smutną wiadomość, że próby reanimacji niestety się nie powiodły. Nasze myśli są z rodziną i przyjaciółmi. Spoczywaj w pokoju” - dodano.

Na smutną informację zareagowały już inne niemieckie kluby. „Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje. W takich chwilach sport schodzi na drugi plan” - napisał 1. FC Magdeburg, „Chwile, kiedy piłka nożna staje się drugorzędną sprawą. Dużo siły dla Gelsenkirchen” - pisze Augsburg, „FC St. Pauli składa wyrazy najgłębszego współczucia i kondolencje. Bliskim życzymy dużo siły” - czytamy.

Na murawie Schalke przegrało z Bayerem 0:3. Bramki dla zwycięskiego zespołu zdobyli Jeremie Frimpong, Florian Wirtz oraz Sardar Azmoun.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy