Burnley rozpoczyna okno na bogato. Czwarty największy transfer w historii klubu [OFICJALNIE]

Burnley rozpoczyna okno na bogato. Czwarty największy transfer w historii klubu [OFICJALNIE] fot. Burnley FC
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Burnley

Nathan Collins został zaprezentowany jako nowy nabytek angielskiego Burnley.

Latem może dojść do roszad w defensywie Burnely. Na ten moment nie jest pewne, czy na Turf Moor będzie występował Anglik polskiego pochodzenia, a więc James Tarkowski. To powoduje, że działacze postanowili pozyskać nowego obrońcę.

W czwartek poinformowano o pozyskaniu Nathana Collinsa. Przenosi się on do wspomnianej ekipy ze Stoke City. Z nowym klubem podpisał on kontrakt, który będzie ważny co najmniej do 30 czerwca 2025.

Jego poprzedni pracodawca zarobił na tym transferze blisko 12 milionów funtów, co stanowi czwarty najdroższy transfer w historii klubu.

Liderem pod tym względem jest Ben Gibson, który w sezonie 2018/2019 kosztował Burnley blisko 15 milionów funtów.

- Wszystko, co zastałem w moim nowym klubie, bardzo mi się podoba. Chcę dokonać czegoś wielkiego, a czymś takim jest niewątpliwie gra w Premier League. To będzie skok na głęboką wodę, ale myślę, że jestem na to w pełni przygotowany - przyznał.

20-latek rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 27 spotkań. W tym czasie strzelił dwie bramki i zanotował dwie asysty.

Irlandczyk to pierwszy letni transfer Burnley.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny” Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy