Burnley rozpoczyna okno na bogato. Czwarty największy transfer w historii klubu [OFICJALNIE]

Burnley rozpoczyna okno na bogato. Czwarty największy transfer w historii klubu [OFICJALNIE] fot. Burnley FC
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Burnley

Nathan Collins został zaprezentowany jako nowy nabytek angielskiego Burnley.

Latem może dojść do roszad w defensywie Burnely. Na ten moment nie jest pewne, czy na Turf Moor będzie występował Anglik polskiego pochodzenia, a więc James Tarkowski. To powoduje, że działacze postanowili pozyskać nowego obrońcę.

W czwartek poinformowano o pozyskaniu Nathana Collinsa. Przenosi się on do wspomnianej ekipy ze Stoke City. Z nowym klubem podpisał on kontrakt, który będzie ważny co najmniej do 30 czerwca 2025.

Jego poprzedni pracodawca zarobił na tym transferze blisko 12 milionów funtów, co stanowi czwarty najdroższy transfer w historii klubu.

Liderem pod tym względem jest Ben Gibson, który w sezonie 2018/2019 kosztował Burnley blisko 15 milionów funtów.

- Wszystko, co zastałem w moim nowym klubie, bardzo mi się podoba. Chcę dokonać czegoś wielkiego, a czymś takim jest niewątpliwie gra w Premier League. To będzie skok na głęboką wodę, ale myślę, że jestem na to w pełni przygotowany - przyznał.

20-latek rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 27 spotkań. W tym czasie strzelił dwie bramki i zanotował dwie asysty.

Irlandczyk to pierwszy letni transfer Burnley.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji” Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy