Burza w Herthcie. OFICJALNIE: Salomon Kalou zawieszony po opublikowaniu kontrowersyjnego nagrania [WIDEO]

Burza w Herthcie. OFICJALNIE: Salomon Kalou zawieszony po opublikowaniu kontrowersyjnego nagrania [WIDEO] fot. Salomon Kalou I Facebook
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bild I Hertha

Władze Herthy postanowiły zawiesić Salomona Kalou. To efekt nagrania opublikowanego przez niego na Facebooku.

W poniedziałkowe popołudnie 34-letni Kalou przeprowadził relację na żywo na Facebooku. W jej trakcie rozmawiał m.in. z innymi zawodnikami Herthy znajdującymi się w szatni. Kalou przywitał się z nimi uściśnięciem dłoni, co pokazuje, jak bardzo gracze zespołu z Berlina wzięli do siebie zalecenia DFL dotyczące unikania tego gestu i utrzymywania bezpiecznej odległości od innych. To jednak nie wszystko.

W pewnym momencie zawodnicy Herthy zaczęli rozmawiać na temat obniżki wynagrodzeń, sugerując, że jest ona większa niż ta, na którą zgodzili się, negocjując z władzami klubu.

„Dlaczego nas okłamują? Może to celowe? Robiąc tak z każdym zawodnikiem, można sporo zarobić” - powiedział Vedad Ibišević. „Trzy tysiące tutaj, pięć tysięcy tam, trzy tysiące tam” - dodał Per Ciljan Skjelbred. Ten pierwszy zapowiedział, że pójdzie w tej sprawie do menedżera Arne Friedricha. Wszystko wskazuje na to, że piłkarze nie wiedzieli, że transmisja na żywo jest włączona.

To również nie koniec, ponieważ Kalou udał się jeszcze do pokoju, w którym Jordan Torunarigha przechodził test na obecność koronawirusa. Fizjoterapeuta Herthy upominał Iworyjczyka, dając mu do zrozumienia, że w pomieszczeniu mogą przebywać tylko dwie osoby. „Proszę, usuń to wideo” - przyznał. „Tylko żartuję, wszystko dobrze” - odparł Kalou, śmiejąc się i pozostając w pokoju.

Hertha opublikowała już komunikat w tej sprawie. „Kalou naruszył podstawowe zasady wewnętrzne zespołu, prezentując zachowanie nieodpowiednie w stosunku do obecnej sytuacji. Nie odzwierciedla ono zasad postępowania w klubie. Dlatego Hertha postanowiła zawiesić go ze skutkiem natychmiastowym” - czytamy w oświadczeniu.

Niemiecki klub dodał, że jakiekolwiek błędy dotyczące wysokości wynagrodzeń wynikały z nieprawidłowości rachunkowych. Zostało to poprawione. Podstawowe zasady obniżki płac przedstawiono piłkarzom, którzy wyrazili na to zgodę.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Karol Świderski łączony z transferem do Serie A Karol Świderski łączony z transferem do Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy