Był łączony z Chelsea, trafi do Arsenalu? Trzeba zapłacić przynajmniej 50 milionów fot. Transfery.info
Źródło: Nicolo Schira I Twitter

Arsenal nieustanie śledzi poczynania Nicolò Barelli.

Zgodnie z doniesieniami Nicolò Schiry z „La Gazzetta dello Sport” przedstawiciele „Kanonierów” obserwowali włoskiego pomocnika z trybun w trakcie sobotniego meczu eliminacji Euro 2020 z Finlandią. Zawodnik Cagliari dał ekipie z Półwyspu Apenińskiego prowadzenie już w 7. minucie spotkania, popisując się uderzeniem z dystansu. Po przerwie bramkę zdobył też Moise Kean i Włosi wygrali 2:0.

Barella już od pewnego czasu jest łączony z transferem do mocniejszego klubu. Kilka miesięcy temu Sky Sports informowało, że jest on bliski przenosin do Chelsea. Koniec końców został jednak we Włoszech.

Bilans 22-letniego pomocnika z tego sezonu to 29 spotkań, gol i dwie asysty. W sumie Barella rozegrał już w koszulce Cagliari 103 mecze (siedem bramek, w tym sześć z poprzedniego sezonu Serie A, i cztery ostatnie podania).

Umowa Włocha z obecnym klubem wygasa 30 czerwca 2022 roku. Trzeba za niego zapłacić przynajmniej 50 milionów euro.