Był łączony z Milanem, może trafić do Olympique'u Marsylia. Pierwsze rozmowy

2024-05-16 22:30:26; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Był łączony z Milanem, może trafić do Olympique'u Marsylia. Pierwsze rozmowy Fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Sacha Tavolieri

Sérgio Conceição znajduje się na ścieżce prowadzącej do wyprowadzki z FC Porto. Jednym z klubów, jakie może objąć najbliższego lata, jest Olympique Marsylia. Za Portugalczykiem pierwsze rozmowy z głównym przedstawicielem interesanta – donosi Sacha Tavolieri.

Według wspomnianego dziennikarza prezydent dziewięciokrotnego mistrza Francji Pablo Longoria spotkał się z wypełniającym kontrakt w FC Porto szkoleniowcem w sprawie omówienia planów pod kątem ewentualnej współpracy.

Do dyskusji między panami miało dojść zaraz po ostatnim meczu w Ligue 1, w którym marsylczycy przegrali ze Stade de Reims, praktycznie pozbawiając się szans na europejskie puchary w następnej kampanii.

Ekipa ze Stade Vélodrome kuje żelazo, póki gorące. Chce ona wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów poprzedniego lata i jak najszybciej nawiązać kooperację z preferowanym kandydatem, aby zapewnić odpowiednie warunki do przygotowań do kolejnych zmagań.

To właśnie przez opieszałość z Marcelino zarząd nie potrafił później opanować kryzysu, który w konsekwencji może okazać się opłakany w skutkach. W międzyczasie próbowano ratować sezon zatrudnieniem Gennaro Gattuso, lecz misja ratunkowa także spaliła na panewce.

Po pierwszych rozmowach z Conceição branego pod uwagę także w Milanie trudno było wyczuć, czy ich efekty były pozytywne lub negatywne. Sam bohater spekulacji znajduje się w patowej sytuacji, bo po wybraniu nowego prezydenta w postaci Andre Villasa-Boasa jego stanowisko nie jest tak pewne, jak wcześniej.

Teoretycznie umowa trenera ze „Smokami” obowiązuje aż do końca czerwca 2028 roku, ale została zabezpieczona klauzulą traktującą o możliwości jej rozwiązania w trybie natychmiastowym w razie odmiennej wizji i poglądów.

Przez siedem lat spędzonych na Estádio do Dragão 49-letni taktyk sięgnął między innymi po trzy mistrzostwa Portugalii oraz tyle samo krajowych pucharów.

Na krótkiej liście życzeń Olympique'u znajduje się również Paulo Fonseca, mający także bardzo wysokie notowania u działaczy z San Siro.