Były sędzia Premier League: Kazali nam przymykać oko na niektóre sytuacje

Były sędzia Premier League: Kazali nam przymykać oko na niektóre sytuacje
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Twitter

Były arbiter prowadzący spotkania w Premier League, Mark Halsey, zdradził, że sędziom każe się przymykać oko na niektóre boiskowe wydarzenia.

Sytuacja, w której Sergio Agüero uderzył łokciem Winstona Reida wciąż odbija się szerokim echem w Wielkiej Brytanii. Manchester City złożył apelację od decyzji w sprawie zawieszenia napastnika na trzy spotkania twierdząc, że arbiter widział całe zajście. Gdyby "The Citizens" udowodnili, że sędzia obserwował sytuację, to zawodnik nie mógłby zostać zdyskwalifikowany ze zbliżających się meczów.

Nowe światło na sprawę rzucił jednak były sędzia Premier League, Mark Halsey. Został on zapytany przez Paula Clintona na Twitterze, w jaki sposób City może udowodnić, że arbiter widział sytuację. Halsey odparł, że jest to możliwe dzięki materiałom wideo, ale wątpliwe, by apelacja została przyjęta, ponieważ sam znalazł się w sytuacji, że widział zdarzenie na boisku, lecz władze Professional Game Match Officials Limited kazały mu mówić, że było inaczej.

Sprawą zainteresował się Gary Neville, który poprosił Halseya o więcej szczegółów na ten temat. Późniejsza wypowiedź byłego arbitra sugeruje bowiem, że nie tylko on był zmuszany do "przymykania oka".

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Piqué grzmi po blamażu z Bayernem. „Klub potrzebuje gruntownych zmian” Piqué grzmi po blamażu z Bayernem. „Klub potrzebuje gruntownych zmian” Liga Mistrzów: Wstyd. Żenada. Kompromitacja. FC Barcelona rozbita przez Bayern Monachium Liga Mistrzów: Wstyd. Żenada. Kompromitacja. FC Barcelona rozbita przez Bayern Monachium Bartosz Białek przechodzi za pięć milionów euro, ale nie do Borussii Mönchengladbach Bartosz Białek przechodzi za pięć milionów euro, ale nie do Borussii Mönchengladbach Borussia Dortmund o krok od pozyskania Reiniera Borussia Dortmund o krok od pozyskania Reiniera U-21: Michniewicz ogłosił zagraniczne powołania na mecze z Estonią i Rosją U-21: Michniewicz ogłosił zagraniczne powołania na mecze z Estonią i Rosją Reprezentacja Polski: Zagraniczne powołania Brzęczka na wrześniowe mecze [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Zagraniczne powołania Brzęczka na wrześniowe mecze [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Willian w Arsenalu OFICJALNIE: Willian w Arsenalu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy