Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent

2024-05-18 08:22:02; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Fabrizio Romano

Chelsea nie poddaje się w sprawie młodziutkiego Estêvão Williana. Nowa oferta za brazylijską perełkę z Palmeiras wynosi łącznie 65 milionów euro - zapewnia Fabrizio Romano.

Chelsea od pewnego czasu intensywnie przeczesuje południowoamerykański rynek. Widać już nawet pierwsze efekty. Minionego lata na Stamford Bridge trafili Ângelo i Deivid Washington z Santosu. Wcześniej przypieczętowano natomiast transfer Andreya Santosa.

Londyńczycy chcą zapewnić sobie usługi następnej perełki - Estêvão Williana. 

Sytuacja 17-latka jest o wiele bardziej skomplikowana. Zainteresowanie jego talentem jest naprawdę spore. Kilka miesięcy temu wydawało się, że ruszy po niego FC Barcelona, ale kosztowność tej operacji ją przerosła. Wedle niedawnych wieści skrzydłowego chce u siebie Bayern Monachium.

Rywalizacja jest dość duża, ale to Chelsea wypracowała sobie znaczną przewagę w wyścigu. Po intensywnych rozmowach osiągnęła porozumienie w sprawie warunków kontraktu indywidualnego, więc pozostało im już przekonać Palmeiras do zaakceptowania oferty, co nie jest wcale takie łatwe.

Brazylijska ekipa odrzuciła już kilka propozycji, w tym jedną opiewającą na 35 milionów euro plus dodatki. Fabrizio Romano donosi, że nowa oferta opiewa na 65 milionów euro. Składają się na nią również bonusy.

Włodarze „The Blues” znacząco podbili stawkę. 

Estêvão Willian to po Endricku druga perełka, która opuści Palmeiras za duże pieniądze. Obecna gwiazda mistrza Brazylii przeniesie się w lipcu do Realu Madryt. Wedle przepisów może to zrobić po osiągnięciu pełnoletności, co stanie się dokładnie 21 lipca.