Callejón po siedmiu latach odchodzi z Napoli [OFICJALNIE]

Callejón po siedmiu latach odchodzi z Napoli [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Instagram | AS

Drogi SSC Napoli i José Maríi Callejóna się rozchodzą.

Hiszpan trafił na Stadio San Paolo latem 2013 roku, a kibice „Błękitnych” zapamiętali to wydarzenie doskonale. Neapolitańczycy nie zwykli bowiem robić interesów z Realem Madryt, a wówczas oprócz piekielnie szybkiego skrzydłowego przybyli jeszcze Raúl Albiol oraz Gonzalo Higuaín.

Kiedy ci dwaj zdążyli już zmienić pracodawcę (Argentyńczyk robił to kilkukrotnie), 33-latek wciąż pozostawał związany z włoskim klubem. Tak było aż do teraz, gdy przyszedł czas pożegnania.

„Najdroższy José, od teraz niestety podążamy różnymi ścieżkami. To był zaszczyt być u twojego boku przez te wszystkie lata. Miałem szczęście poznać fantastycznego człowieka, niesamowitego gracza, wzorowego profesjonalistę. Będzie mi cię brakowało w szatni, podobnie jak naszego wspólnego śmiechu i rzecz jasna, twojego fantastycznego zejścia na krótki słupek. Życzę tobie i twojej fantastycznej rodzinie wszystkiego najlepszego. Powodzenia przyjacielu” – napisał w mediach społecznościowych Lorenzo Insigne, kapitan zespołu.

O możliwym rozstaniu z Callejónem mówiło się już od dłuższego czasu, jednak nie brakowało też doniesień o toczących się jednocześnie negocjacjach w sprawie przedłużenia umowy. Finalnie pięciokrotny reprezentant „La Furia Roja” złożył podpis na dokumentacji, ale jedynie godząc się na pozostanie w klubie do końca zmagań w Lidze Mistrzów. Dodajmy, że za ten czas zrzekł się on wynagrodzenia.

Teraz przed zawodnikiem trudna decyzja, bowiem ta dotycząca wyboru przyszłego pracodawcy. Jak podaje „AS”, na biurku już teraz ma on dwie propozycje z Kataru, jak również te, które umożliwiają mu powrót do ojczyzny, a więc z Sevilli, Villarrealu czy Realu Betis.

Doświadczony Hiszpan w koszulce SSC Napoli rozegrał łącznie 349 spotkań, zaznaczając swoją obecność 82 trafieniami i 78 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy