Cantona: Niebawem to oni wygrają mistrzostwo świata

Cantona: Niebawem to oni wygrają mistrzostwo świata fot. FIFA
Dawid Kurowski
Źródło: Le Monde Afrique

Jak zapowiedział Eric Cantona, w najbliższym czasie państwo z Afryki sięgnie po mistrzostwo świata.

Emerytowany piłkarz przebywa aktualnie w Senegalu, gdzie kręci film dokumentalny. Z tego względu Francuz pojawia się w tamtejszych mediach, gdzie zostały opublikowane jego wypowiedzi na temat potencjalnego zwycięzcy mistrzostw świata. Cantona wierzy, że w najbliższych latach jeden z nich może pochodzić z Afryki.

- Jeśli przeczytacie wywiady, jakich udzieliłem około 20 lat temu, to przewidywałem tam, że zespół z Afryki sięgnie po mistrzostwo świata. Dzisiaj najlepsze z nich osiągają ćwierćfinał, jednak nadal twierdzę, że jedna z tych drużyn niebawem sięgnie po tytuł mistrza świata. 

- Jestem zafascynowany. Dla mnie to bardzo piękne, że dzieci i dorośli grają wspólnie w piłkę, tak jak w Senegalu. To niesamowite. 

- We Francji nikt już nie gra na ulicach, Gdy byłem dzieckiem, trenowaliśmy pięć razy w tygodniu: graliśmy na ulicach, w szkole, w domu, na placach zabaw. 

- Żałuję, bo uliczna piłka nie ma żadnych ograniczeń, pozwala na swobodę i jest bardzo ważna, bo rozwija kreatywność. Dlatego afrykańskie państwo niebawem wygra tytuł mistrza świata – uważa Cantona.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy