Capello: Ronaldo to największy talent, jaki trenowałem. Jednocześnie sprawiał najwięcej problemów w szatni

Capello: Ronaldo to największy talent, jaki trenowałem. Jednocześnie sprawiał najwięcej problemów w szatni
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sport I Goal.com

Fabio Capello uznaje Ronaldo Luísa Nazário de Limę za zawodnika z największym talentem, jakiego kiedykolwiek prowadził. Jednocześnie wskazał on pewną słabość Brazylijczyka.

Capello prowadził Real Madryt w sezonie 2006/2007. W rundzie jesiennej Ronaldo rozegrał pod jego skrzydłami 13 spotkań, notując cztery trafienia. W połowie rozgrywek napastnik opuścił Madryt, przenosząc się do Milanu.

- Ronaldo był największym talentem, jaki trenowałem. Jednocześnie był graczem, który tworzył mi najwięcej problemów w szatni. Urządzał przyjęcia, robił wszystko. Kiedyś Van Nistelrooy przyszedł do mnie i powiedział: „Trenerze, w szatni czuć alkohol”.

- Potem Ronaldo poszedł do Milanu, a my zaczęliśmy wygrywać. Jeśli mówimy jednak o talencie, bez wątpienia dysponował największym - stwierdził Capello, dając jednocześnie do zrozumienia, że ma z Brazylijczykiem bardzo dobry kontakt.

Co ciekawe do wypowiedzi włoskiego szkoleniowca odniósł się… Van Nistelrooy. Holender utrzymuje, że nigdy nie wypowiedział słów przypisanych mu przez Capello. „Według niektórych tekstów Capello przyznał, że powiedziałem mu kiedyś, iż w szatni Realu Madryt pachnie alkoholem. Stanowczo temu zaprzeczam. Ta szatnia od początku mojego pobytu tam wykazywała maksymalny profesjonalizm” - napisał Van Nistelrooy na Twitterze.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liverpool: Tsimikas już w drodze do Anglii Liverpool: Tsimikas już w drodze do Anglii Willian przechodzi do Arsenalu. „Done deal” Willian przechodzi do Arsenalu. „Done deal” Legia Warszawa: Szczegóły transferu Kapustki Legia Warszawa: Szczegóły transferu Kapustki Liga Europy: Rozlosowano pary fazy wstępnej Liga Europy: Rozlosowano pary fazy wstępnej Grosicki dementuje doniesienia transferowe. „To tylko wakacje” Grosicki dementuje doniesienia transferowe. „To tylko wakacje” Lech Poznań: Dwa miliony euro za Jóźwiaka Lech Poznań: Dwa miliony euro za Jóźwiaka Liga Mistrzów: Pierwsza runda kwalifikacji rozlosowana. Legia Warszawa zmierzy się z wygranym wtorkowego meczu Liga Mistrzów: Pierwsza runda kwalifikacji rozlosowana. Legia Warszawa zmierzy się z wygranym wtorkowego meczu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy