Caputo zachęcał do zostania w domach. Teraz chce wrócić na boisko

Caputo zachęcał do zostania w domach. Teraz chce wrócić na boisko
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere dello Sport

Francesco Caputo czeka z niecierpliwością na wznowienie rozgrywek we Włoszech i nie ukrywa, że pozostali piłkarze występujący w Serie A mają podobne odczucia.

32-letni zawodnik był jednym z bohaterów ostatniego spotkania rozegranego we włoskich rozgrywkach pomiędzy Sassuolo a Brescią (3:0).

Doświadczony napastnik wpisał się w tym pojedynku na listę strzelców i w ramach celebracji wystosował apel do widzów.

„Wszystko będzie dobrze. Zostańcie w domu” - napisał na kartce pokazanej do kamery.

Od tego momentu minął już ponad miesiąc i wspomniany Francesco Caputo ma już powoli dość panującej sytuacji i z niecierpliwością czeka na wznowienie obecnych rozgrywek.

- Piłkarze wyrażają chęć dokończenia ligi. Nawet jeśli miałoby to nastąpić latem. Oczywiście przedtem muszą zostać spełnione pewne warunki, ale po podjęciu niezbędnych środków uważam, że powinno nastąpić wznowienie i dokończenie sezonu - powiedział Francesco Caputo w rozmowie z „Corriere dello Sport”.

- Powrót do gry będzie oznaczał pozytywną wiadomość dla całego kraju. Być może gra przy pustych trybunach nie będzie najlepszym uczuciem, ale wznowienie rozgrywek będzie pierwszym krokiem w zażegnaniu panującej sytuacji - dodał napastnik.

Na chwilę obecną przedstawiciele włoskiego futbolu rozważają różne warianty odnoszące się do powrotu do rywalizacji i są pewni, że prędzej czy później to nastąpi.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy