Carlo Ancelotti: On według mnie wygra Złotą Piłkę

2024-10-22 23:57:43; Aktualizacja: 3 dni temu
Carlo Ancelotti: On według mnie wygra Złotą Piłkę Fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Paweł Hanejko Źródło: Real Madryt

Carlo Ancelotti spotkał się z dziennikarzami po meczu Realu Madryt z Borussią Dortmund. Bohaterem rywalizacji był niewątpliwie Vinicius Júnior i na jego temat wypowiedział się właśnie Włoch. Jego zdaniem Złota Piłka za sezon 2023/2024 w pełni należy się właśnie Brazylijczykowi.

Po pierwszej połowie meczu Realu Madryt z Borussią Dortmund chyba nikt nie zakładał tego, co nadchodzi. 45 minut należało bowiem do drużyny z Niemiec, która na przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem. Wydawało się, że ekipa z Zagłębia Ruhry musi się bardzo postarać, by wypuścić ten triumf z rąk.

No i się postarała, bo niewytłumaczalna zmiana taktyki przez Nuriego Şahina i zastąpienia napastnika stoperem, podziałało na gospodarzy, niczym płachta na byka. Ci ruszyli do zmasowanych ataków, by ostatecznie odwrócić losy meczu i wygrać 5-2.

Wielkim bohaterem był niewątpliwie autor hat-tricka, Vinicius Júnior. Brazylijczyk udowodnił, że jest jednym z najlepszych na świecie.

Na jego temat wypowiedział się po spotkaniu Carlo Ancelotti. Włoch nie ma złudzeń - jego piłkarz zasługuje na Złotą Piłkę.

- Złota Piłka? Moim zdaniem tę nagrodę wygra Vinicius Júnior. On musi ją dostać - zaczął.

- Żeby była jasność - tu nie chodzi tylko o dzisiejszy wieczór. Mam tu na myśli to, co robił w poprzednim sezonie. Dzisiejszy hat-trick tylko może mu pomóc, ale w walce o następną Złotą Piłkę - dodał.

24-latek rozegrał w tym sezonie 14 meczów, a w nich strzelił osiem goli i zanotował siedem asyst.