Carney Chukwuemeka wróci do Chelsea. Na razie
2025-04-26 20:07:40; Aktualizacja: 8 miesięcy temu
Prowadzone przez Borussię Dortmund negocjacje z Chelsea w sprawie zatrzymania Carneya Chukwuemeki nie przyniosły skutku i po sezonie pobyt Anglika w Niemczech dobiegnie końca, przekazał Niko Kovač. Trener przedstawiciela Bundesligi poinformował jednak, że klub postara się o jego ponowny angaż.
Zimowe wypożyczenie środkowego pomocnika układa się po myśli zarówno nabywcy usług, jak i samego zawodnika. Do tej pory były reprezentant Anglii do lat 20 rozegrał jedenaście spotkań oraz zapisał na swoim koncie asystę.
Dortmundczycy byli na tyle zadowoleni z usług 21-latka, że rozpoczęli rozmowy w sprawie jego zatrzymania. Te nie przyniosły jednak skutku.
– Carney najpierw wróci do Chelsea. To, co stanie się później, wciąż jest zapisane w gwiazdach – zdradził Niko Kovač.Popularne
– To całkiem jasne, że ma zalety i że go lubię, że wszyscy go lubimy. (…) Widzimy, że ma wyjątkowe cechy. (…) Chelsea jest jednak na tyle sprytna, by zorganizować proces w taki sposób, by na nim skorzystać – dodał.
Borussia ma opcję kupna, lecz wydatek rzędu blisko 50 milionów euro nie leży w jej planach.
Wszystko wskazuje na to, że latem kluby ponownie usiądą do stołu. Celem przedstawiciela Bundesligi będzie obniżenie kwoty transferu lub ponowne wypożyczenie, być może z obowiązkiem kupna.
Carney Chukwuemeka jest wychowankiem Aston Villi. Na Stamford Bridge trafił w połowie 2022 roku.
***










![Złoty But: Erling Braut Haaland nie wykorzystał okazji [TOP 15]](img/photos/101777/170x113/erling-braut-haaland.jpg)



![Ibán Salvador i Pierre-Emerick Aubameyang zaraz wrócą do klubów. Hit Pucharu Narodów Afryki na remis [WIDEO]](img/photos/113263/170x113/iban-salvador.jpg)

![Inter Mediolan górą w „polskim meczu” Serie A! W czołówce tabeli coraz ciaśniej [WIDEO]](img/photos/113964/170x113/piotr-zielinski.jpg)















