Cavani dogadany z Interem Miami. Po zakończeniu sezonu przeniesie się do Stanów Zjednoczonych

Cavani dogadany z Interem Miami. Po zakończeniu sezonu przeniesie się do Stanów Zjednoczonych fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Nicolo Schira

Nicolò Schira z „La Gazzetta dello Sport” podaje, że przyszłoroczne przenosiny Edinsona Cavaniego do Interu Miami są przesądzone.

O tym, że urugwajski napastnik może zostać w 2020 roku zawodnikiem amerykańskiego klubu informował wcześniej Alvaro Izquierdo z FOX Sports. Teraz wszystko ma być przesądzone. Jak pisze Schira, Cavani zostanie nową gwiazdą MLS, wiążąc się z Interem lukratywnym, trzyletnim kontraktem.

Atakujący przeprowadzi się do Stanów Zjednoczonych zaraz po wygaśnięciu umowy z Paris Saint-Germain. W barwach francuskiej ekipy dogra więc do końca sezon 2019/2020.

32-latek jest zawodnikiem paryskiej drużyny od 2013 roku, kiedy to trafił do Francji z Napoli. Jego bilans w koszulce PSG to 281 spotkań, 194 bramki i 40 asyst. Nowe rozgrywki zainaugurował trafieniem w meczu z Nîmes (3:0).

Sezon 2020 będzie dla Interu pierwszym w MLS. Póki co klub z Miami, którego współwłaścicielem jest David Beckham, poinformował o zakontraktowaniu Juliána Carranzy oraz Matíasa Pellegriniego. Cały czas nie wiadomo, kto będzie trenerem zespołu z Florydy. Wśród kandydatów wymienia się Gennaro Gattuso, Thierry'ego Henry'ego oraz Davida Moyesa.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy