Cavani oskarżony w sprawie rzekomo rasistowskiego wpisu. Manchester United odpowiada [OFICJALNIE]

Cavani oskarżony w sprawie rzekomo rasistowskiego wpisu. Manchester United odpowiada [OFICJALNIE] fot. Stefan Ugljevarevic / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Manchester United

Angielska Federacja Piłkarska oskarżyła Edinsona Cavaniego o dopuszczenie się złamania obowiązującego regulaminu rozgrywek poprzez umieszczenie wpisu w mediach społecznościowych o zabarwieniu rasistowskim. Manchester United postanowił natychmiast odnieść się do stawianych zarzutów ich piłkarzowi.

Reprezentant Urugwaju przyczynił się w znaczącym stopniu do odniesienia ligowego zwycięstwa „Czerwonych Diabłów” nad Southampton (3:2) pod koniec listopada za sprawą zdobycia dwóch bramek oraz zaliczenia asysty.

33-latek otrzymał po jego zakończeniu wiele sympatycznych wiadomości w mediach społecznościowych ze strony kibiców i postanowił na kilka z nich odpowiedzieć.

Niestety dla siebie jeden z nich okrasił komentarzem „Gracias negrito”, co od razu zwróciło uwagę przedstawicieli The FA na możliwe naruszenie obecnych wytycznych dotyczących rasizmu.

Manchester United poinformował niezwłocznie swojego piłkarza o reakcji krajowego związku i ten natychmiast usunął wpis oraz przeprosił za jego umieszczenie. Ponadto zaznaczył, że nie miał on w żadnym stopniu kogokolwiek urazić, ponieważ w Ameryce Południowej nie nosi sugerowanego w Anglii charakteru.

The FA nie przyjęło jednak tych tłumaczeń do wiadomości i oficjalnie oskarżyło Edinsona Cavaniego o naruszenie obowiązującego regulaminu, za co grozi mu zawieszenie nawet na trzy spotkania.

„Edinson Cavani został oskarżony o naruszenie przepisu FA E3 w związku z zamieszczonym wpisem w mediach społecznościowych, który został opublikowany 29 listopada 2020 roku.

Zarzuca się, że w nawiązaniu do przepisu FA E3.1, komentarz zamieszczony przez piłkarza Manchesteru United na Instagramie był obraźliwy i/lub niewłaściwy, i/lub naruszył dobre imię futbolu.

Ponadto zarzuca się, że komentarz jest poważnym naruszeniem, które definiuje przepis FA E3.2, ponieważ zawiera wyraźne lub implikujące odniesienie do koloru skóry i/lub rasy, i/lub pochodzenia etnicznego.

Napastnik ma czas do poniedziałku 4 stycznia 2021 roku na ustosunkowanie się do stawianych mu zarzutów” - czytamy w komunikacie Angielskiej Federacji Piłkarskiej.

Do powyższego oświadczenia odniósł się natychmiast Manchester United.

„Manchester United i wszyscy nasi piłkarze są w pełni zaangażowani w walkę z rasizmem i będziemy w tym aspekcie kontynuować współpracę z Football Association, a także z przedstawicielami rządu oraz organizacjami i poprzez nasze własne kampanie w tym zakresie.

Dziś dowiedzieliśmy się o decyzji FA, która postanowiła oskarżyć Edinsona Cavaniego za jego odpowiedź w mediach społecznościowych na wiadomość jednego z kolegów, który pogratulował mu występu po meczu z Southampton.

Edinson oraz klub są przekonani, że w tej wiadomości nie było absolutnie złośliwych intencji, następnie została ona usunięta i piłkarz przeprosił, gdy tylko dowiedział się, że mógł zostać źle zrozumiany.

Teraz razem z piłkarzem przyjrzymy się sformułowanemu oskarżeniu i wyślemy stosowną odpowiedź do Football Association” - czytamy na stronie „Czerwonych Diabłów”.

Urugwajczyk może otrzymać wspomnianą absurdalną karę, ponieważ nie tak dawno w podobnej sytuacji jednomeczowym zawieszeniem został ukarany Bernardo Silva za umieszczenie żartobliwego wpisu na temat klubowego kolegi - Benjamina Mendy'ego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy